Комітет свободи слова підтримав законопроект про вилучення терміну «державне замовлення» з медіазаконодавства (ДОПОВНЕНО)
Комітет свободи слова підтримав законопроект про вилучення терміну «державне замовлення» з медіазаконодавства (ДОПОВНЕНО)
Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики підтримав урядовий законопроект № 2169а «Про внесення змін до деяких законів України щодо закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для реалізації державної інформаційної політики». На засіданні 15 липня члени комітету вирішили рекомендувати парламенту прийняти законопроект за основу і в цілому.
Законопроект № 2169а було внесено до парламенту 25 червня Кабінетом Міністрів України. Він передбачає вилучити із законів «Про видавничу справу», «Про державну підтримку книговидавничої справи в Україні», «Про телебачення і радіомовлення», «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації» норми, що стосуються державного замовлення.
Передбачено вилучити із законодавства згадки про державне замовлення на випуск видавничої продукції, державне замовлення на видання книжкової продукції, державне замовлення на висвітлення діяльності органів державної влади, обов'язкові теле- і радіопередачі про органи державної влади, висвітлення діяльності органів місцевого самоврядування. Згідно із законопроектом усе це має здійснюватися на договірних засадах.
Такі зміни зумовлені тим, що 10 квітня Верховна Рада ухвалила закон «Про здійснення державних закупівель», згідно з яким термін «державне замовлення» застосовується лише в контексті здійснення процедур закупівлі послуг з підготовки фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів (післядипломна освіта).
Члени комітету підтримали законопроект. Водночас вирішили ініціювати напрацювання разом із Комітетом з питань духовності і культури, а також із профільними міністерствами (Мінінформполітики та Мінкультури) законопроекту щодо підтримки вітчизняного книговидання.
«Детектор медіа»