Асоціація польських журналістів разом з НСЖУ, НПМУ оголошує конкурс для журналістів-розслідувачів

Асоціація польських журналістів разом з НСЖУ, НПМУ оголошує конкурс для журналістів-розслідувачів

10 Липня 2015
2426

Асоціація польських журналістів разом з НСЖУ, НПМУ оголошує конкурс для журналістів-розслідувачів

2426
Асоціація польських журналістів разом з НСЖУ, НПМУ оголошує конкурс для журналістів-розслідувачів
Асоціація польських журналістів разом з НСЖУ, НПМУ оголошує конкурс для журналістів-розслідувачів

Асоціація польських журналістів (АПЖ) у партнерстві з Національною Спілкою журналістів України (НСЖУ) та Незалежною медіапрофспілкою України (НМПУ) оголошує заохочувальний конкурс «Польська стипендія для журналіста-розслідувача». В рамках проекту буде надана стипендія та тижневе стажування у Польщі шести авторам кращих робіт, поданих у попередні роки на Польсько-український конкурс журналістської майстерності. Про це повідомляє прес-служба НСЖУ.

 

За словами голови НМПУ Юрія Луканова, цей спільний проект є наслідком співпраці українських журналістських організацій з польськими колегами. «Ми маємо давні дружні стосунки з партнерами з Асоціації польських журналістів. Щороку наші організації проводять Польсько-український конкурс журналістської майстерності та організовують Українсько-польський форум у Казимежі-Дольному. У багатьох питаннях в медіа поляки пішли вперед, то ж нам варто вивчати їх досвід. Тому цей конкурс стипендій та стажування у Польщі будуть дуже корисними для його учасників», - зазначив пан Луканов.

 

Можливість позмагатися за стипендію надається авторам кращих робіт, які подавалися на Польсько-український конкурс журналістської майстерності впродовж 2012-14 років. Стипендія передбачає стажування у Польщі та проведення журналістського розслідування, пов'язаного із українсько-польською тематикою. Всього буде обрано 6 стипендіатів. Відбір проводитиме відбірна комісія із представників НСЖУ, НМПУ та АПЖ на основі заявок, поданих журналістами.

 

Для привернення уваги до розслідувальної журналістики кожен стипендіат має провести по два майстер-класи для студентів факультетів журналістики українських університетів. У лютому 2016 року в Києві планується провести підсумкову конференцію для обміну досвідом серед стипендіатів та представників їхніх ЗМІ для обговорення результатів та здобутків даного проекту, що відбувається за фінансової підтримки Програми Польсько-Американського Фонду Свободи «Перетворення у регіоні» (RITA), яку реалізує Фонд освіти для демократії.

 

Як зазначив перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко, стипендії можуть стати гарним стимулом для інших журналістів. «Під час проведення журналістських конкурсів постає проблема, що багато журналістів мають хороші матеріали, але за браком часу та через велике робоче навантаження вони просто не подають їх на розгляд. Ми разом з партнерами вважаємо, що запровадження таких стипендій на стажування у Польщі та проведення журналістських розслідувань, які б стосувалися українсько-польської тематики - може стати стимулом для медійників активніше брати участь у професійних конкурсах», - наголосив пан Томіленко.

 

Польсько-український конкурс журналістської майстерності (партнерська ініціатива Асоціації  польських журналістів, НСЖУ і НМПУ) набуває більшої популярності серед медійників. У 2012 році на конкурс подали 43 роботи від 21 учасника,  у 2014 році було вже 59 учасників та близько 120 робіт. Переможцями попередніх років стали журналісти Ольга Кашпор, Юлія Абібок, Валентина Куц, Анна Бабінець, Ірина Федорів, Тарас Зозулинський, Сергій Андрушко, Катерина Каплюк, Володимир Торбіч.

 

Нагадаємо, переможцями цьогорічного Польсько-українського конкурсу журналістської майстерності визнано Катерину Каплюк, журналістку видання «Слідство. інфо», Сергія Андрушка, журналіста «Радіо Свобода»(обоє - перше місце) та Володимира Торбіча з рівненської агенції «Четверта влада» (третє місце). Конкурс проводиться спільно Асоціацією польських журналістів, Національною спілкою журналістів України (НСЖУ) та Незалежною медіапрофспілкою України (НМПУ) третій рік поспіль.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2426
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду