У Раді пропонують відрегулювати рекламу форекс-дилерів

У Раді пропонують відрегулювати рекламу форекс-дилерів

3 Липня 2015
2272

У Раді пропонують відрегулювати рекламу форекс-дилерів

2272
У Раді пропонують відрегулювати рекламу форекс-дилерів
У Раді пропонують відрегулювати рекламу форекс-дилерів

Група народних депутатів, у тому числі члени Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики Олександр Опанасенко та Олена Кондратюк, пропонують відрегулювати рекламу форекс-дилерів. Відповідний законопроект № 2208а «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реклами форекс-дилерів» вони зареєстрували 1 липня.

 

Автори пропонують доповнити закон «Про рекламу» 25-2 «Реклама послуг форекс-дилерів». Згідно з нею, реклама і спонсорування таких послуг дозволяється лише суб'єкту підприємницької діяльності, зареєстрованому на території України, за наявності спеціального дозволу, ліцензії, виданого на території України.

 

«Переважна більшість компаній, які провадять діяльність з надання форекс-послуг на території України і отримують клієнтів завдяки рекламі на території України, не мають відповідних дозволів і ліцензій і не є резидентами України. В свою чергу українські клієнти відправляють на закордонні рахунки таких компаній суми, які за різними оцінками становлять близько 4 мільярдів гривень на рік, з яких не сплачуються податки і які, як правило, не повертаються в Україну», - пояснюють автори законопроекту.

 

До такої реклами висуваються особливі вимоги:

- вміщувати в рекламі послуг форекс-дилерів, знаків для товарів і послуг, під якими здійснюється діяльність форекс-дилерів, а також у спонсорських проявах інформацію про номер дозволу, ліцензії форекс-дилера, дату їх видачі та найменування органу, який їх видав;

- вміщувати в рекламі послуг форекс-дилера, а також знаків для товарів і послуг, під якими здійснюється діяльність форекс-дилерів, тексти попередження такого змісту: «Торгівля в системі форекс є високоризикованою і може призвести до втрати внесених грошових коштів у повному обсязі. До здійснення угод на форекс слід ознайомитися з ризиками, з якими вони пов'язані». При цьому кожному попередженню має бути відведено не менше 15% площі (обсягу) всієї реклами, а колір тексту попередження має бути чорним, а колір фону попередження - білим.

 

Контроль за дотриманням рекламного законодавства щодо реклами послуг форекс-дилерів має здійснювати Національний банк України.

 

Також автори пропонують доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею 156-4 «Порушення встановлених законодавством вимог щодо реклами та спонсорства форекс-дилерів».

 

Згідно з нею, реклама форекс-дилерів з порушенням вимог законодавства тягне за собою штраф на громадян від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів і на посадових осіб рекламодавця та/або розповсюджувача реклами - від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів. А спонсорування з порушенням вимог законодавства тягне за собою штраф на посадових осіб рекламодавця та/або розповсюджувача реклами від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів.

 

Якщо протягом року особа вчиняє те саме порушення, це тягне за собою штраф на громадян від 15 до 25 неоподатковуваних мінімумів і на посадових осіб рекламодавця та/або розповсюджувача реклами від 200 до 350 неоподатковуваних мінімумів.

 

«Непоодинокі випадки, коли відсутність законодавчого врегулювання питання рекламування діяльності форекс-дилерів використовується недобросовісними компаніями, які, під виглядом діяльності на міжнародному валютному ринку, створюють фінансові піраміди, або просто виманюють гроші з довірливих клієнтів, не здійснюючи насправді з цими грошима жодних операцій на фінансових ринках. Одним з основних інструментів діяльності таких шахрайських компаній є саме агресивна реклама, завдяки якій забезпечується притік нових коштів в фінансову піраміду», - наголошують автори законопроекту.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2272
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду