
Фонд Ахметова призупинив проекти «Журналістика цифрового майбутнього» та «Цифрові медіа для університетів»
Фонд Ахметова призупинив проекти «Журналістика цифрового майбутнього» та «Цифрові медіа для університетів»


Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» вирішив призупинити свої освітні проекти для журналістів «Журналістика цифрового майбутнього» та для викладачів журналістики «Цифрові медіа для університетів», які він реалізовував у партнерстві з Національним університетом «Києво-Могилянська академія». Цю інформацію «Детектор медіа» підтвердили в прес-службі фонду.
Як пояснили в прес-службі, наразі у фонду інші пріоритети в діяльності: «Гуманітарний штаб "Допоможемо" при фонді Ріната Ахметова зосередив усі свої зусилля на наданні максимальної допомоги мирним мешканцям Донецької та Луганської областей. Відповідно фонд змушений скоригувати пріоритети благодійної допомоги до моменту стабілізації ситуації у країні».
За сім років реалізації проекту «Журналістика цифрового майбутнього», з 2007 року, 170 журналістам провідних національних і регіональних ЗМІ отримали знання у сфері мультимедійної журналістики. З цією метою на базі Могилянської школи журналістики було створено мультимедійний клас, де українські та закордонні фахівці у формі окремих модулів навчали слухачів роботі з аудіо-, відео-, фотоматеріалами, роботі конвергентного ньюзруму, написанню текстів для різноманітних платформ і створенню бізнес-плану власного онлайн-продукту. Один з навчальних модулів щороку був присвячений вивченню закордонного досвіду, під час якого слухачі курсу відвідували провідні редакції у США або Великобританії.
Серед слухачів проекту були редактори та журналісти таких видань, як «Детектор медіа», «Українська правда», УНІАН, «Українські новини», Zaxid.net, «Коммерсантъ-Украина», Delo.ua, «Сегодня», «Forbes Украина», «Корреспондент» та інших, телеканалів СТБ, ICTV, «Інтер», «1+1», 5 канал, «Громадське телебачення».
Проект «Цифрові медіа для університетів» існував з 2011 року. Його метою було наблизити навчання журналістів в Україні до світових стандартів викладання масових комунікацій, аби майбутні журналісти щойно після завершення ВНЗ були конкурентоздатними на ринку праці.
За три роки реалізації проекту навчання пройшли 30 викладачів факультетів журналістики зі всієї України. Щорічно на конкурсній основі експертна рада обирала 10 викладачів із 5 вишів, які мають факультети або кафедри журналістики. Тренерами виступали викладачі провідних світових університетів і медіашкіл, а також практикуючі журналісти з України, США, Великобританії та Іспанії.
Останній набір слухачів на обидві програми проводився у 2013 році, а випуск відбувся у червні 2014 року.
«Детектор медіа»
