
Американський журналіст Островський звинувачує МЗС Росії в цензурі та підозрює, що ним цікавиться ФСБ
Американський журналіст Островський звинувачує МЗС Росії в цензурі та підозрює, що ним цікавиться ФСБ


Журналіст американської організації новин Vice News Саймон Островський розповів, що під час перебування у Росії його супроводжували співробітники «міграційної служби», у яких він запідозрив ФСБ. Про це він сказав у коментарі «Радио Свобода».
Розслідування для фільму він проводив спільно з Атлантичною радою. Стрічка має назву «Селфі-солдати». Для неї пан Островський знайшов бурятського танкіста Бато Дамбаєва, який розміщував військові фото на сторінці «Вконтакте». Автор фільму сам зняв ці місця на фото і також опублікував на сторінці «Вконтакте». А тоді вирушив до Улан-Уде, в якому мешкає герой стрічки, для знайомства з цим танкістом.
Автор стрічки каже, що знімаючи її, шукав докази присутності російської армії в Україні:
За словами журналіста, до його готельного номера завітали троє чоловіків за кілька годин після того, як він завершив своє розслідування для фільму про події на сході України.
«Як тільки в самому кінці розслідування я зв'язався з ним (героєм фільму Бато Данбаєвим. - ТК), за кілька годин до мого готелю приїхали нібито співробітники міграційної служби - ні з того, ні з сього, саме мене попросили. З ними були два стажери (вони назвали себе стажерами, але я думаю, що це були, насправді, співробітники ФСБ). Мене пасли буквально до мого вильоту з країни», - розповів Саймон Островський. За його словами, коли він вилетів із Бурятії до Москви, в аеропорту його зустріли «прикордонники», хоча кордону Росії на той момент він не перетинав.
«Поки я не полетів, від мене не відчепилися», - сказав журналіст.
Нині він перебуває в Росії. Після поїздки до Бурятії Саймон Островський отримав відмову Міністерства закордонних справ РФ щодо акредитації.
«Я впродовж півтора років намагаюся отримати журналістську акредитацію від Vice News у Міністерства закордонних справ Російської Федерації, - прокоментував журналіст. - Буквально на днях, через кілька днів після того, як я повернувся з Бурятії, мені прийшов лист з Міністерства закордонних справ, де вони нарешті сказали, що мені не буде видана акредитація та що причини будуть повідомлені мені пізніше. Причини так і не повідомили, але написали, що акредитацію не видадуть. Я це розглядаю як цензуру».
Нагадаємо, Саймон Отровський тривалий час висвітлює військові події на сході України. У квітні його затримували сепаратисти.
«Детектор медіа»
Фото - кадр з фільму
