У Луцьку журналістів незаконно позбавили можливості стежити за підрахунком голосів на виборах ректора
У Луцьку журналістів незаконно позбавили можливості стежити за підрахунком голосів на виборах ректора
17 червня у Луцьку місцевим журналістам виборча комісія не дозволила бути присутніми під час підрахунку голосів на виборах ректора Луцького національного технічного університету (ЛНТУ). Про це повідомляє «Волинське агентство розслідувань».
Як пише видання, після закінчення голосування о 15.00 члени виборчої комісії попросили журналістів вийти з аудиторії, де рахуватимуть голоси. Мотивували це рішення рекомендаціями до Положення про вибори ректора ЛНТУ.
Журналіст інформаційного агентства «Четверта влада» Юрій Горбач заявив, що такі дії є порушенням законів України. Ці слова комісію не переконали і журналістів випровадили. Опісля цього пан Горбач викликав міліцію.
Станом на 16.12 приїхав слідчий та зареєстрував заяву Юрія Горбача. Журналістів у аудиторію, де відбувався підрахунок голосів, все одно не пустили.
Як пише видання, ще до початку виборчого процесу в кабінеті №37 другого корпусу університету, де облаштували виборчу дільницю, зібралися члени комісії, спостерігачі та кандидати на посаду ректора.
Медіаюрист Інституту масової інформації (ІМІ) Максим Ратушний заявив, що цей інцидент можна розцінювати як перешкоджання професійній діяльності журналіста. «До підрахунку голосів допускалися представники МОН, кандидатів та громадськості. Тому умисне створення перепон для журналістів на шляху до опрозорення виборчого процесу ректора можна розцінювати як перешкоджання, оскільки належної аргументації такого рішення представниками вишу не було наведено», - зазначив юрист.
Нагадаємо, депутати Волинської обласної ради створили Консультативну групу з питань інформаційної безпеки, діяльність якої має допомогти сформувати в регіоні «якісну інформаційну політику». Волинські депутати вважають важливими завдання: подолання державного та правового нігілізму, соціального споживацтва; формування шанобливого ставлення до української мови, культури, історії; протистояння інформаційним провокаціям з боку недружніх держав та антиукраїнських громадських, політичних утворень; сприяння виробленню належних знань щодо сучасних ринкових принципів господарювання, поважного, реалістичного ставлення до освіти та запобігання корупції, в тому числі політичній. Згідно з положенням про новостворену структуру, Консультативна група є дорадчим органом, результатом роботи якого повинно стати напрацювання пропозицій щодо вдосконалення державної інформаційної політики на теренах Волинської області.
«Детектор медіа»