«Зеонбуд» готовий переглянути тарифи. Нацрада оголосила йому попередження

«Зеонбуд» готовий переглянути тарифи. Нацрада оголосила йому попередження

11 Червня 2015
3710

«Зеонбуд» готовий переглянути тарифи. Нацрада оголосила йому попередження

3710
«Зеонбуд» готовий переглянути тарифи. Нацрада оголосила йому попередження
«Зеонбуд» готовий переглянути тарифи. Нацрада оголосила йому попередження

Провайдер цифрових мультиплексів МХ-1, -2, -3, -5 ТОВ «Зеонбуд» готовий переглянути свої тарифи. Таку заяву зробила в. о. генерального директора компанії Ірина Аляб'єва на засіданні Національної ради з питань телебачення і радіомовлення 11 червня, на якому розглядалися результати позапланової перевірки «Зеонбуду» щодо відключення ним 1 квітня низки телеканалів.

 

1 квітня «Зеонбуд», за попередніми даними моніторингу Нацради, вимкнув із цифрового ефіру 12 телеканалів у зв'язку з несплатою ними за надані послуги з розповсюдження цифрового сигналу. Деякі з цих каналів невдовзі були знову увімкнені, мовлення деяких досі відсутнє.

 

«Ситуація є складною: є канали, які не платять і не платили. Національна рада говорила, що "Зеонбуд" має почути мовників щодо тарифів. Ми хочемо запропонувати наступне: протягом двох тижнів, можливо, на базі Національної ради або "Зеонбуду", провести зустріч із представниками каналів, Національної ради, "Зеонбуду", на якій пояснити структуру тарифу, почути зауваження. Можливо, нам вдасться довести, що тарифи є обґрунтованими. Якщо це не вдасться, ми готові встановити новий тариф і навіть перерахувати тариф за минулий період. Оскільки буде виконана вимога Національної ради щодо прозорості тарифів, ми сподіваємося, що канали візьмуть на себе зобов'язання оплачувати послуги», - сказала пані Аляб'єва.

 

Відтак, вона попросила Нацраду перенести розгляд питання про результати позапланової перевірки, щоб сторони провели зустріч і «Зеонбуд» мав змогу продемонструвати дійсність своїх намірів.

 

Члени Нацради, зокрема Катерина Котенко, Олег Черниш, привітали такі наміри «Зеонбуду», але звернули увагу на те, що компанія могла реалізувати їх і раніше, не чекаючи до останнього. На їхню думку, ці наміри не стоять на заваді розгляду питання про вимкнення телеканалів.

 

Члени Нацради розглянули результати позапланової перевірки, яка виявила, що 1 квітня було відсутнє мовлення низки телеканалів з двох причин:

1) у зв'язку з припиненням подачі сигналу мовників на передавальне обладнання ТОВ «Зеонбуд» (тобто мовлення припинили або самі мовники, або оператори телекомунікацій, які доставляють їхній сигнал до станцій «Зеонбуду»):

- Національна телекомпанія України («UA:Перший»);

- ТОВ «Банківське телебачення» (БТБ);

- ТОВ «Тотвельд» (Xsport);

- Дніпропетровська ОДТРК, Дніпропетровськ;

- ТОВ «ТРК "Відікон"» (V), Суми;

 

2) у зв'язку з систематичною несплатою за надання телекомунікаційних послуг ТОВ «Зеонбуд» (тобто мовлення було припинене «Зеонбудом»):

- ТОВ «ТРК "Нові комунікації"» (Dobro);

- ТОВ «ТРК "Погода ТБ"» (Business);

- ТОВ «Корона санрайс» («Вінтаж ТВ»);

- ПрАТ «ТРК "Люкс"» («24»), Львів;

- ДП «ТРК "Аверс"» ВАТ «Корпорація "Аверс"» («Аверс»), Луцьк;

- ДП «ТРК "Стерх"» ТОВ «Природні інвестиції» (11 канал), Дніпропетровськ;

- ТОВ «ТРК "Вікка"» («Вікка»), Черкаси;

- ТОВ «ТРК "Херсон Плюс"» («Херсон Плюс»), Херсон;

- ТРК «Ритм» («Ритм»), Рівне;

- ВМП «Горизонт» («Горизонт - TV»), Харків;

- ТОВ «Коледж преси та телебачення» («Так ТV»), Миколаїв.

 

Таким чином, перевірка встановила, що «Зеонбуд» припинив надання послуг провайдера програмної послуги 11 телерадіоорганізаціям, які відповідно до чинних ліцензій мають здійснювати мовлення в багатоканальних мережах «Зеонбуду», що є порушенням вимог закону «Про телебачення і радіомовлення» та умов ліцензій «Зеонбуду».

 

Ірина Аляб'єва звернула увагу, що порушення стосуються двох ліцензій «Зеонбуду» з чотирьох, оскільки відключені канали мовлять у двох мультиплексах (МХ-3 та МХ-5).

 

Нацрада п'ятьма голосами проголосувала за оголошення «Зеонбуду» попереджень за його двома ліцензіями та дали йому лише один тиждень на усунення порушень. Від голосування утрималися Григорій Шверк та Олександр Ільяшенко.

 

«Якщо ми виносимо попередження, ми даємо сигнал ринку, що можна ні копійки "Зеонбуду" не платити», - вважає Олександр Ільяшенко.

 

Нацрада також перевіряла і відключених мовників. На попередньому засіданні, 21 травня, вона взяла до відома результати їх позапланових перевірок.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3710
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду