
Українське МЗС висловило протест у зв’язку з продовженням арешту Надії Савченко
Українське МЗС висловило протест у зв’язку з продовженням арешту Надії Савченко


Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку з рішенням влади Російської Федерації в особі Московського міського суду продовжити утримання під вартою громадянки України, народного депутата України, члена Постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Надії Савченко до 30 вересня. Про це йдеться у заяві МЗС, опублікованій на офіційному сайті відомства.
«Безпідставне та неправомірне судове рішення стало черговим підтвердженням небажання Російської Федерації дотримуватися визначених у Комплексі заходів з виконання Мінських домовленостей положень, що, серед іншого, передбачає звільнення всіх заручників та осіб, що незаконно утримуються, за принципом "всіх на всіх"», - йдеться у заяві.
МЗС також підкреслює, що російська сторона вкотре проігнорувала статус Надії Савченко як члена ПАРЄ, що користується європейським парламентським імунітетом, порушивши таким чином взяті на себе зобов'язання у рамках Ради Європи.
Міністерство закордонних справ України категорично вимагає від російської сторони дотримуватися власних зобов'язань, зокрема забезпечити повне виконання Мінських домовленостей і, у тому числі, негайно звільнити Надію Савченко і всіх інших громадян України, що незаконно утримуються під вартою на території Росії.
Нагадаємо, 10 червня суд у Москві продовжив арешт Надії Савченко до 30 вересня. Таким чином, були відхилені заперечення адвоката Іллі Новікова проти утримання його підзахисної під вартою у зв'язку з її імунітетом як члена ПАРЄ, а також процедурними неточностями під час оформлення клопотання Слідчим комітетом Росії. Попередній термін утримання під вартою Надії Савченко закінчувався 30 червня.
21 травня Слідчий комітет Російської Федерації закінчив слідство у справі Надії Савченко. «Далі ознайомлення зі статтею 217 Кримінально-процесуального кодексу Російської Федерації», - зазначив її адвокат Марк Фейгін. За його словами, вивчення матеріалів справи, імовірно, завершиться в другій половині липня.
24 квітня російське слідство пред'явило Надії Савченко звинувачення в остаточній редакції: пособництво у вбивстві двох журналістів ВДТРК улітку 2014 року на Донбасі, незаконному перетині кордону Росії, хоча наявні багато доказів того, що льотчицю викрали і перевезли через російський кордон. Вона своєї «провини» не визнала.
Наприкінці березня Російська Федерація офіційно відмовилася визнати дипломатичний імунітет народного депутата, делегата України в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Надії Савченко.
«Детектор медіа»
