Держкіно декларує, що українсько-російські копродукції не підпадають під заборони, але в списку заборонених вони є
Держкіно декларує, що українсько-російські копродукції не підпадають під заборони, але в списку заборонених вони є
Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко заявив, що під заборони згідно із законом щодо захисту інформаційного телерадіопростору України не підпадають фільми й серіали, вироблені у копродукції з Україною. Про це він повідомив 4 червня на брифінгу.
Таке тлумачення закону раніше висловив і генеральний директор телегрупи «1+1 медіа» Олександр Ткаченко, на думку якого, під дію закону не підпадатимуть ті фільми, у титрах яких буде вказана українська компанія.
Як відомо, закон, з-поміж іншого, забороняє трансляцію будь-яких фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами держави-агресора (Російської Федерації) - після 1 січня 2014 року.
Однак у переліку 162 фільмів і серіалів, яким Держкіно 4 червня анулювало прокатні посвідчення у зв'язку із вступом закону в дію, присутні низка проектів, знятих у копродукції українськими та російськими виробниками. Наприклад, серіали «Будинок з ліліями» (спільне виробництво української кінокомпанії Film.ua та російської «Фаворит-фильм» на замовлення російського «Первого канала»), «Легковажна жінка» («Ветряная женщина» - спільне виробництво української кінокомпанії Film.ua та російської студії «Интра-фильм»), фільм «8 нових побачень» (спільне виробництво української «Студії Квартал-95», і російського продюсерского центру «Горад») тощо.
Також голова Держкіно відповів на запитання журналістів про те, чи стосуватимуться заборони стрічок і серіалів, вироблених у Криму. Він уточнив, що в цьому випадку, якщо юридично виробником є Росія, то закон розглядатиме такі картини як російські. «Щодо інших стрічок і серіалів, то ми завжди вважали Крим Україною», - сказав Пилип Іллєнко.
Нагадаємо, сьогодні, 4 червня, набув чинності закон «Про внесення змін до деяких законів про захист інформаційного телерадіопростору України». Закон забороняє:
- розповсюдження і демонстрування в Україні фільмів, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора (Російської Федерації) та їхніх окремих дій, що створюють позитивний образ працівників держави-агресора, працівників радянських органів державної безпеки, виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України, вироблених після 1 серпня 1991 року;
- трансляцію (демонстрування шляхом показу каналами мовлення) будь-яких фільмів, вироблених фізичними та юридичними особами держави-агресора (Російської Федерації) після 1 січня 2014 року;
- трансляцію телепередач, виготовлених після 1 серпня 1991 року, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України;
- трансляцію аудіовізуальних творів (фільмів, телепередач, крім інформаційних та інформаційно-аналітичних телепередач), одним із учасників яких є особа, внесена до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, оприлюдненого на веб-сайті Міністерства культури України (цей перелік складається на підставі звернень Ради національної безпеки й оборони, Служби безпеки України та Національної ради з питань телебачення і радіомовлення). При цьому учасником аудіовізуального твору вважається фізична особа, яка брала участь у його створенні під власним ім'ям (псевдонімом) або як виконавець будь-якої ролі, виконавець музичного твору, що використовується в аудіовізуальному творі, автор сценарію та/або текстів чи діалогів, режисер-постановник, продюсер.
«Детектор медіа»