Об’єднаний центр допомоги журналістам НМПУ і НСЖУ збільшить надання підтримки співробітникам ЗМІ

Об’єднаний центр допомоги журналістам НМПУ і НСЖУ збільшить надання підтримки співробітникам ЗМІ

19 Травня 2015
2322

Об’єднаний центр допомоги журналістам НМПУ і НСЖУ збільшить надання підтримки співробітникам ЗМІ

2322
Об’єднаний центр допомоги журналістам НМПУ і НСЖУ збільшить надання підтримки співробітникам ЗМІ
Об’єднаний центр допомоги журналістам НМПУ і НСЖУ збільшить надання підтримки співробітникам ЗМІ

З травня Незалежна медіапрофспілка України (НМПУ) та Національна спілка журналістів України (НСЖУ) активізують роботу Об'єднаного центру допомоги журналістам. Це стало можливим завдяки проекту, який підтримав Міжнародний фонд «Відродження», повідомляє сайт медіа-профспілки.

 

Впродовж шести місяців журналісти зможуть не лише підвищити свої знання та навички з безпеки чи отримати психологічну допомогу, але й матимуть змогу брати в користування захисне спорядження для відряджень.

 

Одним із напрямів діяльності Об'єднаного центру буде інформаційна кампанія про становище та права журналістів у сьогоднішніх умовах в Україні. Журналістів інформуватимуть про ефективні способи та механізми забезпечення власної безпеки, захист своїх прав, дотримання національних і міжнародних професійних та етичних стандартів.

 

Також НМПУ та НСЖУ продовжують збирати та аналізувати дані про порушення прав журналістів, і на основі цього розробляти практичні рекомендації та надавати консультації, випрацьовувати оптимальні шляхи надання допомоги. НМПУ та НСЖУ закликають представників медіа повідомляти про випадки порушень й проявляти солідарність із колегами, які постраждали.

 

Група українських тренерів з безпеки на початку травня вже вдруге взяли участь у «тренінгу для тренерів», розробленому за програмою та методикою підготовки тренерів з безпеки Міжнародної федерації журналістів МФЖ).

 

«Відтепер наші тренери, які мають сертифікати МФЖ, навчатимуть українських журналістів основам фізичної безпеки у місцях підвищеного ризику, правилам роботи під час бойових дій, поведінці у кризових ситуаціях. Під час серії тренінгів з безпеки, які будуть проводитися впродовж червня-вересня у Києві та обласних центрах України, журналісти, оператори та фотокори з центральних і місцевих ЗМІ та фрілансери зможуть здобути необхідні знання та навички для безпечної роботи та зменшення ризиків. Ми переконані, що це також спонукає колег більш відповідально ставитися до свого життя та здоров'я під час виконання професійних обов'язків, особливо при роботі у небезпечних умовах та в зонах воєнних конфліктів», - йдеться у повідомленні.

 

Журналісти, які планують відрядження до зони бойових дій - зможуть скористатися послугами «пункту прокату» захисного спорядження. Об'єднаний центр допомоги журналістам видає у тимчасове користування захисні жилети та каски, брендовані написами PRESS.

 

Крім того, в межах проекту заплановані психологічні семінари та психологічні групи для журналістів. Медійники можуть поділитися своїми переживаннями та емоціями після складного відрядження, від вимушеного переїзду з окупованих територій, або переживаннями, які виникають через постійну напружену роботу із складною та травмуючою інформацією. Психолог ознайомить журналістів із практичними техніками та способами зменшення переживань від стресу, навчатиме навичок для власного психологічного самозахисту, які можна використовувати у складних та небезпечних ситуаціях.


Метою проекту «Підтримка Об'єднаного центру допомоги журналістам НСЖУ та НМПУ», що здійснюється у партнерстві з Міжнародною федерацією журналістів за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» є надання комплексного захисту та підтримки журналістам в умовах соціально-економічної кризи та «гібридної війни» в Україні шляхом підвищення їх обізнаності та навичок у сфері безпеки, забезпечення захисним обладнанням, надання психологічної допомоги і підтримки, надання матеріальної допомоги у складних життєвих обставинах.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2322
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду