Антикорупційний комітет Ради вимагає розслідувати напад на журналістів «Наших грошей»

Антикорупційний комітет Ради вимагає розслідувати напад на журналістів «Наших грошей»

6 Травня 2015
2396

Антикорупційний комітет Ради вимагає розслідувати напад на журналістів «Наших грошей»

2396
Антикорупційний комітет Ради вимагає розслідувати напад на журналістів «Наших грошей»
Антикорупційний комітет Ради вимагає розслідувати напад на журналістів «Наших грошей»

Комітет Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції вимагає розслідувати напад на журналістів програми «Наші гроші» телеканалу ZIK біля будинку заступника міністра МВС Сергія Чеботаря. Про це заявив народний депутат України з фракції «Блоку Петра Порошенка», колишній генеральний директор медіахолдингу ZIK Дмитро Добродомов.

 

За словами депутата, відповідне рішення було прийнято на засіданні Комітету 6 травня.

 

«В черговий раз на засідання Антикорупційного комітету не прийшов ні міністр МВС, ні його заступники. Ми на комітеті прийняли рішення звернутися з вимогою, щоб МВС провело службове розслідування щодо побиття журналістів програми «Наші гроші» з відстороненням від посади Чеботаря на час розслідування. Також перевірити на відповідність декларацію про доходи заступника міністра МВС Чеботаря щодо того фактажу, що навели журналісти і дати відповідну оцінку», - сказав пан Добродомов.

 

Дмитро Добродомов зазначив, що депутати звернулися до Генеральної прокуратури України з вимогою розслідувати напад на журналістів.

 

«Ми також підняли питання про профпридатність начальника Київської обласної міліції, який протягом тижня не зміг встановити осіб нападників, в той час як журналісти маючи менші можливості встановили цих осіб і готові продемонструвати факти», - додав нардеп.

 

На думку пана Добродомова, зважаючи на резонанс справи щодо побиття журналістів, МВС має бути зацікавлений якнайшвидше розслідувати справу щодо побиття журналістів та надати відповідь на звернення Комітету протягом тижня.

 

«Питання зараз стоїть не тільки в репутації МВС, а взагалі в спроможності реагувати на такі злочини, особливо коли йде мова про високопосадовців МВС. В іншому випадку, якщо міністр Аваков далі ігноруватиме засідання, члени Антикорупційного комітету можуть рекомендувати Парламенту розглянути його відставку», - вважає пан Добродомов.

 

Нагадаємо, 28 квітня, знімальна група програми журналістських розслідувань «Наші гроші» телеканалу ZIK у складі журналістки Надії Бурдeй, оператора Михайла Шелеста та водія Григорія Цизіна поїхала до будинку, який, за їх інформацією, належить заступнику міністра МВС Сергію Чоботарю та знаходиться в селі Лісники Києво-Святошинського району (Київська область).

 

Як повідомив керівник проекту «Наші гроші»  Денис Бігус, який згодом прибув на місце інциденту, охоронці будинку двічі напали на знімальну групу - придушили оператора, відібрали камеру, вирвали навігатор з відео з машини. Журналісти викликали на місце події міліцію і дали свідчення.

 

Як уточнив керівник проекту «Наші гроші», журналісти прибули до будинку для підготовки комплексного матеріалу для програми, у якій йдеться про високопосадовців МВС і, в тому числі, про Сергія Чеботаря. Під час зйомок з помістя пана Чеботаря виїхала машина із сімейними номерами замміністра, в якій нібито знаходилася його дружина.

 

Телеканал ZIK висловив вимогу максимально швидко й об'єктивно розслідувати напад на знімальну групу програми «Наші гроші».

 

На сайті МВС увечері того ж дня з'явився коментар заступника міністра Сергія Чеботаря з приводу інциденту. Він спростував інформацію щодо володіння нерухомістю за названою адресою і звинуватив журналістів у кампанії проти нього. У відповідь Денис Бігус пообіцяв надати документальні докази щодо нерухомості та інциденту з журналістами.

 

5 травня журналісти проекту «Наші гроші» на телеканалі ZIK оприлюднили документи, які свідчать, що земля під маєтком у селі Лісники біля Києва офіційно записана на доньку заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2396
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду