
Пораненого донбаського власкора «Звезды» Андрія Луньова прооперували в Росії
Пораненого донбаського власкора «Звезды» Андрія Луньова прооперували в Росії


Мешканця Донецька, власного кореспондента російського телеканалу «Звезда» Андрія Луньова, який вчора, 14 квітня, отримав важка поранення на Донеччині, підірвавшись на «розтяжці», доправили на територію Росії і прооперували. Про це повідомляється на сайті телерадіокомпанії Збройних Сил Російської Федерації «Звезда».
Нагадаємо, 14 квітня Андрій Луньов отримав важкі поранення поблизу села Широкине (Донецька область). Журналіст знаходився в селі разом з групою інших російських медійників та представників ОБСЄ. В якийсь момент він відійшов від групи і підірвався на «розтяжці», де був вибуховий пристрій. Журналіст отримав осколкові поранення ніг і голови, втратив багато крові. Медики надали йому першу допомогу на місці події, згодом його у важкому стані доставили в реанімацію міста Новоазовська (Донецька область), що контролюється проросійськими бойовиками «ДНР».
Лікарі, як повідомляє «Звезда», поставили попередній діагноз: набряк мозку, проникаюче поранення голови і м'яких тканин шиї, численні осколкові поранення грудної клітини та ніг. Найсерйозніше поранення, яке отримав репортер - проникаюча черепна травма.
Згодом Андрій Луньов прийшов до тями. Увечері того ж дня репортера доставили в Росію. «Зараз він перебуває в одній з профільних клінік», - інформує телекомпанія.
Вранці 15 квітня кореспонденту зробили операцію. Його стан російські лікарі назвали стабільним.
Нагадаємо, 14 квітня у спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ (СММ ОБСЄ) підтвердили інформацію про поранення журналіста телерадіокомпанії Збройних Сил Російської Федерації «Звезда» Андрія Луньова біля села Широкине. Як зазначила представник прес-центру СММ ОБСЄ Ірина Гудима, журналіст Андрій Луньов справді підірвався на «розтяжці».
«Це - ще одне підтвердження того, що вся ця зона настільки небезпечна як для людей, які живуть у цьому селі, так і журналістів і будь-кого, хто туди приїжджає. Там дуже багато нерозірваних снарядів», - зазначила вона і додала, що у цій місцевості вільно пересуватися можна лише основними шляхами, а журналіст російського каналу, ймовірно, дещо відступив від стежки, якою можна було йти.
Водночас, за словами Ірини Гудими, підтвердити інформацію російських ЗМІ, нібито по журналістах відкрили прицільний вогонь, у місії ОБСЄ не можуть. Вона зазначила, що у районі села Широкине місія зафіксувала перестрілку між сторонами протистояння.
«Детектор медіа»
