
Комітет свободи слова переніс розгляд проектів про заборону блокування ЗМІ та розповсюдження преси державною мовою
Комітет свободи слова переніс розгляд проектів про заборону блокування ЗМІ та розповсюдження преси державною мовою


Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики на черговому засіданні 8 квітня вирішив перенести на наступне засідання розгляд законопроектів № 1237 «Про внесення змін до Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» (щодо розповсюдження продукції друкованих засобів масової інформації державною мовою)» та № 1119 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо недопущення блокування діяльності засобів масової інформації», що зареєстровані в парламенті депутатами-свободівцями Юрієм Бубликом, Олегом Осуховським, Андрієм Іллєнком, Олександром Марченком, Михайлом Головком, Юрієм Левченком і Сергієм Рудиком.
На думку голови Комітету Вікторії Сюмар, щодо проекту № 1119 треба з'ясувати, скільки ЗМІ та які саме були закриті внаслідок блокування рахунків.
Заступник голови Комітету Сергій Висоцький запропонував ще раз запросити авторів проекту, щоб вони пояснили мотиви. «Очевидно, такі закони пишуться не просто так. Можливо й були такі випадки, коли районні газети, на які давила місцева влада, були заблоковані. Якщо в авторів є аналіз того, які саме ЗМІ постраждали, які до них були застосовані санкції, якщо є факти того, що за розслідування корупції чи зловживань влади, газети були закриті, то, думаю, є сенс дослухатися до думки авторів проекту», - сказав він.
Оскільки запрошені автори проекту на засідання не прийшли, то члени Комітету вирішили запросити їх ще раз і розглянути обидва проекти на наступному черговому засіданні.
Нагадаємо, ініціатори проекту № 1237 пропонують додати до ст. 4 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» абзац: «Друковані засоби масової інформації в Україні можуть видаватися іншими мовами. При цьому сукупний тираж видання державною мовою має бути не меншим за сукупний тираж видання іншими мовами. Двомовні та багатомовні видання вважаються такими, що видаються іншими мовами».
Відповідно до проект № 1119 народні депутати пропонують не допускати забезпечення судового позову шляхом накладення арешту на рахунки чи майно ЗМІ, заборони або встановлення обов'язку вчиняти певні дії при здійсненні ними інформаційної діяльності.
«Детектор медіа»
