У Луцьку міліція закрила справу щодо порушення прав журналістів ТРК «Аверс» керівництвом філії УДЦР

У Луцьку міліція закрила справу щодо порушення прав журналістів ТРК «Аверс» керівництвом філії УДЦР

20 Березня 2015
2238
20 Березня 2015
10:16

У Луцьку міліція закрила справу щодо порушення прав журналістів ТРК «Аверс» керівництвом філії УДЦР

2238
У Луцьку міліція закрила справу щодо порушення прав журналістів ТРК «Аверс» керівництвом філії УДЦР
У Луцьку міліція закрила справу щодо порушення прав журналістів ТРК «Аверс» керівництвом філії УДЦР

Волинська обласна прокуратура повідомила, що кримінальне провадження за фактом перешкоджання знімальній групі луцького телеканалу «Аверс» представниками волинської філії ДП «Український державний центр радіочастот» закрите. Про це йдеться у відповіді прокуратури на інформаційний запит «Громадського. Волинь», повідомляє сайт мовника.

 

«Громадське. Волинь» повідомляє, що у грудні минулого року користувач мережі Facebook під ніком Alex Polishchuk опублікував на своїй сторінці копії документів, які начебто належать керівникові волинської філії ДП «Український державний центр радіочастот» (УДЦР) Сергію Петрову, де зазначено, що його дружина і діти є громадянами Російської Федерації.

 

Як розповіла у коментарі «Детектор медіа» журналістка телерадіокомпанії «Аверс» Дарина Тимошкова, вона разом із оператором Рустаном Щербачуком планувала перевірити інформацію про те, що керівник Волинської філії ДП «Українського державного центру радіочастот» Сергій Петров та його сім'я нібито має подвійне громадянство - українське та російське.

 

З цією метою знімальна група «Аверса» 5 грудня 2014 року рушила до філії Центру. За словами журналістки, перепони їм почали чинитися, як тільки вони представилися, перебуваючи біля домофону будівлі Центру. Як розповіла пані Тимошкова, з будівлі вийшов чоловік, який назвався юристом філії «Українського державного центру радіочастот» та «у грубій формі» почав випроваджувати журналістів. Він повідомив, що підприємство ліквідовується. Також, додала журналістка, до них вийшов Сергій Петров, однак затримався ненадовго.

 

Після інциденту керівництво «Аверса» звернулося до прокуратури щодо перешкоджання журналістській діяльності. Головним управлінням МВС у Волинській області було розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 171 Кримінального кодексу України за фактом перешкоджання діяльності журналістів луцької телерадіокомпанії «Аверс».

 

Як повідомляється на сайті ГУ МВС у Волинській області, матеріали щодо індиценту були передані з прокуратури до чергової частини міськвідділу міліції. Після порушення кримінального провадження проводиться слідство.  Однак 26 січня справу закрили. За словами Дарини Тимошкової, її жодного разу не викликали на допити і про закриття справи теж не повідомили.

 

У відповіді на інформаційний запит «Громадського. Волинь» до прокуратури області йдеться: «В ході розслідування в діях службових осіб Волинської філії ДП «Український державний центр радіочастот» не встановлено ознак складу злочину, передбаченого ст. 171 КК України, так як ними не вчинялись будь-які умисні дії, спрямовані на перешкоджання (втручання) професійній діяльності журналіста, не здійснювався контроль за змістом поширюваної інформації, чи непоширенням інформації, не вживались дії щодо примушування журналіста до замовчування суспільно-необхідної інформації чи накладення заборони па висвітлення окремих тем, а також показу окремих осіб або поширення інформації про них, не заборонялось критикувати суб'єктів владних повноважень. Зазначене підтверджується зібраними в ході досудового розслідування матеріалами та показаннями свідків».

 

«Громадське. Волинь» також повідомляє, що СБУ не коментує ні самого конфлікту, ні чуток про подвійне громадянство керівника волинської філії ДП «Український державний центр радіочастот».

 

Нагадаємо, 13 червня минулого року у Луцьку журналістам програми «Народний контроль», що виходить в ефірі місцевої ТРК «Аверс», перешкоджали у веденні фото- і відео зйомки в двох супермаркетах «Сільпо».

 

«Детектор медіа»

Фото -  «Громадського. Волинь»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2238
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду