Міжнародні журналістські організації звинувачують ФСБ у переслідуванні журналістів в Криму

Міжнародні журналістські організації звинувачують ФСБ у переслідуванні журналістів в Криму

19 Березня 2015
5519
19 Березня 2015
15:08

Міжнародні журналістські організації звинувачують ФСБ у переслідуванні журналістів в Криму

5519
Міжнародні журналістські організації звинувачують ФСБ у переслідуванні журналістів в Криму
Міжнародні журналістські організації звинувачують ФСБ у переслідуванні журналістів в Криму

Міжнародна федерація журналістів (МФЖ) і її регіональна організація Європейська федерація журналістів (ЄФЖ)  звинуватили російську Федеральну службу безпеки (ФСБ) в Криму у переслідуванні  і залякуванні незалежних ЗМІ. Це сталося після того, як   журналістка Наталія Кокоріна була  затримана   минулої  п'ятниці на  шість годин, при цьому їй було  відмовлено в доступі до правової допомоги, а її колега Анна Андрієвська була звинувачена в антидержавній  діяльності за статтю, яку  вона написала в 2014 році, повідомляє прес-служба Незалежної медіапрофспілки України (НМПУ).

 

Обидві  журналістки  працювали в новинному  порталі кримського «Центру журналістських розслідувань», який також організовує тренінги для журналістів. Після приєднання Криму до Росії минулого року Центр, який раніше базувався в Сімферополі, був змушений переїхати до Києва, оскільки його   персонал  зазнавав  атак, переслідувань та юридичних обмежень з боку влади. Анна Андрієвська переїхала  до  Києва на початку травня 2014 року, але її родина залишилася в Криму.

 

За наявними даними, нагадіє НМПУ, співробітники ФСБ минулої п'ятниці, 13 березня, провели два окремих обшуки в будинках батьків обох журналісток. Вони затримали Наталію Кокоріну і спочатку відмовили  їй  у  доступі до адвоката. Вона була  звільнена після шести годин з моменту затримання, для якого не було підстав.

 

В той же час Анна Андрієвська, колишній редактор новин порталу «Центру журналістських розслідувань» та член комітету  НМПУ, звинувачується в антидержавній діяльності. Звинувачення базуються на статті за грудень 2014 року, яка, як заявляє російська влада, «спрямована  на порушення територіальної цілісності Російської Федерації». Якщо її визнають винною, їй загрожує до п'яти років позбавлення волі. Комп'ютер її батька було вилучено під час обшуку.

 

«Ми стурбовані зростаючим тиском  російських оперативників в Криму на журналістів та їхні родини. Наші колеги є жертвами залякування, яке відображає нетерпимість до незалежної інформації», - заявив генеральний секретар Міжнародної федерації журналістів  Бет Коста.

 

«ЄФЖ закликає ФСБ Росії зупинити наступ на незалежних журналістів в Криму. За останній рік, багато журналістів, які висвітлюють події в Криму,  зазнали  переслідувань, нападів і були затримані. Місцева влада намагається перетворити Кримський півострів в інформаційну чорну діру», -  додав Рікардо Гутьєррес, генеральний секретар ЄФЖ.

 

«Ця операція використовується як інструмент для тиску на тих, хто публічно висловлює свою незгоду з російською окупацією  півострова. Кримінальне переслідування громадян за критику російського уряду є брутальним  порушення основоположних норм міжнародного права», -  заявила Незалежна медіа-профспілка України, що є членом МФЖ і ЄФЖ.

 

МФЖ  і ЄФЖ закликали  поважати   свободу ЗМІ в Криму, підкресливши важливість для журналістів мати можливість повідомляти правду, не побоюючись переслідування, залякування або насильства.

 

Нагадаємо, у новій доповіді Amnesty International, опублікованій з нагоди річниці анексії півострова, заявляє, що окупаційна влада Криму використовує широкий спектр тактик залякування, щоб розправитися з інакомисленням.

 

16 березня радник міністра інформаційної з політики з питань Криму Сергій Костинський повідомив, що Міністерство інформаційної політики України створюватиме з ОБСЄ «дорожню карту», як урятувати останні незалежні ЗМІ у Криму.

 

13 березня співробітники ФСБ провели слідчі дії стосовно двох журналістів кримського інформаційного агентства «Центр журналістських розслідувань». Редактор інтернет-видання Наталія Кокоріна була затримана на шість годин в якості свідка. У квартирі за місцем її прописки був проведений обшук. Квартиру кримської журналістки Анни Андрієвської, яка після так званого референдуму про статус півострова залишила Крим і зараз живе в Києві, також обшукали. Згодом керівник «Центру журналістських розслідувань» Валентина Самар повідомила, що Анна Андрієвська має статус підозрюваної, а Наталія Кокоріна - свідка у порушеній в анексованому Криму справі за статтею 280.1 Кримінального кодексу Російської федерації щодо публічних закликів до вчинення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ. 

 

14 березня кримська самооборона затримувала в Сімферополі кореспондента польського телеканалу Polsat News в Росії і Україні Томаша Кулаковського.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5519
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду