
Нацраді пропонують зняти обмеження на «дорослі» канали, а постачальникам контенту – відмовитися від фіксації цін у доларах
Нацраді пропонують зняти обмеження на «дорослі» канали, а постачальникам контенту – відмовитися від фіксації цін у доларах


Для припинення стагнації ринку платного телебачення та протидії подальшому підвищенню цін асоціація «Телекомунікаційна палата України» (ТПУ) пропонує учасникам і регуляторам телекомунікаційного ринку відмовитись від фіксації роялті в іноземній валюті та зняти обмеження на ретрансляцію «дорослих» каналів. Про це йдеться у зверненні ТПУ, оприлюдненому на сайті Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.
ТПУ пропонує ринку два антикризові заходи:
1) для запобігання дисбалансу між доходами та витратами - всім учасникам ринку почати спиратися виключно на національну грошову одиницю;
2) зняти зайві адміністративні бар'єри, що заважають запровадженню та розвитку інноваційних телевізійних сервісів.
«Телекомунікаційна палата закликає постачальників контенту, налаштованих на розвиток ринку, проявити солідарність та перевести ціноутворення виключно в гривню - тобто повністю розділити ризики ринку з провайдерами та зафіксувати курс у національній валюті, - йдеться у зверненні. - Такий крок принесе дистриб'юторам контенту потенційну вигоду - високопіратський ринок не йтиме ще більше в тінь».
Говорячи про піратство, ТПУ має на увазі не зовсім легальні послуги Smart TV та кардшарінг.
«Окрім того, збільшення доходів може буде досягнуто за рахунок, зокрема, лібералізації регулювання, в тому числі, зняття обмежень на ретрансляцію європейських програм, наприклад, орієнтованих на дорослу аудиторію», - йдеться у зверненні.
ТПУ закликає приєднатися до ініціативи всі профільні асоціації, провайдерів та дистриб'юторів України.
Нагадаємо, що на 2015 рік ТПУ поставила собі такі завдання:
1. Скасувати ліцензування діяльності з надання послуг платного телебачення.
2. Легалізувати надання доступу до «дорослого» контенту.
3. Домовитися з регулятором і правовласниками про однакові підходи до провайдерів, незалежно від того, яку технологію вони використовують.
4. Збільшити частку абонентів платного ТБ за рахунок відтоку користувачів нелегальних супутникових та інтернет-платформ.
«Детектор медіа»


