
Журфонд НСЖУ розсилає до ЗМІ запити про розміщення «джинси»


Журналістський фонд Національної спілки журналістів України розсилає до ЗМІ запити на розміщення матеріалів без позначки «реклама» - так званої «джинси». Про це «Детектор медіа» повідомили представники піар-агентства GEM, які дізналися про відповідні листи від одного з адресатів розсилки Журфонду НСЖУ - Євгена Муджирі, який виклав копії запитів Журфонду НСЖУ на своїй сторінці у Facebook.
Наводимо повний текст листа, розісланого директором Журналістського фонду НСЖУ Людмилою Богуславською до ЗМІ:
«Шановні колеги!
Журфонд НСЖУ опрацьовує замовлення на розміщення для одного дуже серйозного і перспективного клієнта. У зв'язку із цим, просимо максимально оперативно та об'єктивно надати деяку інформацію, заповнивши запропоновані 2 таблиці (у вкладенні). Заповнити потрібно в електронному вигляді і в заповненому електронному вигляді просимо надіслати нам на адресу з якої ви отримали цього листа.
Безпосереднє формування пулу видань робитиме замовник, однак є повна впевненість у тому, що до нього потраплять ті, хто запропонує найкращі умови. Також відомо, що бюджетування замовник планує на рівні максимально наближених до цін минулорічних. Візьміть це до уваги.
З наших джерел стало відомо, що дані (передусім тираж та передплату) замовник буде перевіряти, тож просимо не ризикувати прикрашаючи факти вказуючи сукупний місячний наклад. Потрібно вказати тираж разового випуску номера з програмою ТБ.
Тематика матеріалів ще опрацьовується замовником, але вже відомо, що буде суто економічна. Ймовірні досить цікаві тексти.
Параметри розміщення:
- ½ полоси А3 (1/4 А2), орієнтовно 500 кв. см;
- раз на тиждень у номер з програмою;
- анонс на першій шпальті - обов'язковий;
- продовження - у першій половині видання;
- без будь яких позначок чи «підкладок» (реклама, ПР, * і т.п.);
- хороше оточення;
- погодження верстки - обов'язкове.
Перша оплата - після погодження верстки. Наступні - за такою ж схемою, але тільки після отримання двох примірників газет з попереднім розміщенням.
І про приємне. Поки підтверджене розміщення протягом чотирьох тижнів, починаючи з 24.03. За його результатами розглядатиметься продовження ще на 8 тижнів, з можливим збільшенням періодичності.
Успіху усім нам!».

У таблицях ЗМІ просять вказати такі дані, як:
- назва видання;
- дата і день виходу номера з програмою ТБ;
- дедлайн подачі в номер з програмою;
- реальний тираж номера з програмою;
- кількість передплатників номера з ТБ;
- вартість кв. см на 1-й шпальті;
- максимальна знижка по 1-й шпальті (% і ціна см2 з урахуванням знижки);
- вартість кв. см у 1-й половині видання (2 - 7 шпальта при 16-ти шпальтах);
- максимальна знижка на шпальтах 1-ї половини видання (% і ціна см2 з урахуванням знижки);
- наявність веб-сайту та його адреса;
- наповнення сайту матеріалами друкованого видання (автоматично, чи вибірково (окремо), затримка і т.п);
- вартість розміщення на сайті (якщо не автоматичне дублювання матеріалів);
- реальний CTR сайту та кількість відвідувачів (в т.ч. унікальних);
- покриття території номером з програмою ТБ та його структура (обласний центр ...%, райони ..%, місто, село і т. п.);
- формат видання (А3, А2), площа та точні лінійні розміри шпальти в мм, без урахування колонтитулів;
- кількість знаків (з пробілами), яка вміщається на ½ шпальти А3 (1/4 А2);
- кількість знаків (з пробілами), якщо: фото займає 1/3; 1/6; 1/4 площі матеріалу;
- роздільна здатність фото колір/ч-б у пікселях;
- розмір анонсу на 1-й шпальті (мін/мах).
Директор Журналістського фонду НСЖУ Людмила Богуславська підтвердила «Детектор медіа», що Журфонд розсилає такі запити. За її словами, це свідома провокація. «Це одна з наших розсилок, яких планується певна серія, ми будемо пропонувати подібні провокативні питання. Минув рік, як змінилася влада, зараз усі багато говорять, що всюди є корупція. І нам цікаво, як за цей рік змінилася робота в ЗМІ, чи готові вони досі працювати на таких умовах. Наразі жодне з видань, які ми опрацювали (близько 30), не погодилося працювати на таких умовах».
«Детектор медіа» також переслала листи Журфонду НСЖУ першому секретареві НСЖУ Сергію Томіленку з проханням прокоментувати їх, однак протягом доби не отримала від нього відповіді. Головний юрисконсульт і секретар НСЖУ Тетяна Котюжинська повідомила «Детектор медіа», що це питання має розглядати секретаріат НСЖУ, оскільки лише він уповноважений приймати якісь рішення щодо Журфонду.
Журналістський фонд НСЖУ - це колективне підприємство, засноване НСЖУ в 1993 році, яке має право заробляти кошти на спілчанські витрати (сама НСЖУ є неприбутковою організацією). Журфонд було створено для отримання авторських винагород з видань на користь журналістів. Коли змінилося законодавство і не стало авторських винагород, Журфонд НСЖУ почав займатися іншими видами комерційної діяльності. Зокрема, на базі Журфонду була спроба створити рекламне агентство.
«Детектор медіа»
