Суд вирішив, що кошти звинувачуваного у державній зраді блогера Коцаби залишаться під арештом

Суд вирішив, що кошти звинувачуваного у державній зраді блогера Коцаби залишаться під арештом

12 Березня 2015
5359
12 Березня 2015
18:28

Суд вирішив, що кошти звинувачуваного у державній зраді блогера Коцаби залишаться під арештом

5359
Суд вирішив, що кошти звинувачуваного у державній зраді блогера Коцаби залишаться під арештом
Суд вирішив, що кошти звинувачуваного у державній зраді блогера Коцаби залишаться під арештом

Суд залишив під арештом вилучені час обшуку івано-франківського блогера Руслана Коцаби кошти у сумі 6 тисяч 300 доларів, 9110 євро та 7 тисяч гривень. Про це повідомляє інтернет-видання «Фіртка».

 

Відповідне рішення 6 березня прийняв Івано-Франківський  міський суд. У відповідь на подане клопотання адвоката пана Коцаби суд заявив, що наведені ним докази непереконливі, а слідчі дії щодо блогера ще тривають.

 

Руслан Коцаба попросив у зв'язку з суспільним резонансом його справи дозволити журналістам фото та відеофіксацію засідання. Суддя дозволив лише аудіозапис.

 

За словами Руслана Коцаби, дані кошти належать його матері. Їх з Америки пересилають його молодші брати. Кошти перебували у підсудного на збереженні.

 

Руслан Коцаба назвав суд над собою «судилищем» та наголосив, що таким чином «хочуть залякати не тільки його, а й кожного журналіста».

 

Адвокат підсудного, вимагаючи зняти арешт із коштів, сказав, що в обвинувачення не має жодних доказів, що дані кошти належать Руслану Коцабі: «Ми дослідили усі матеріали справи і вважаю, що захистом надано всі підтвердження про походження коштів і довідки з Приватбанку, які підтверджують інформацію про належність коштів Лигун Галині».

 

 

 

Нагадаємо, 8 лютого рішенням Івано-Франківського міського суду блогера було арештовано на 60 діб. В ухвалі суду зазначено, що Руслан Коцаба за винагороду працював на замовлення російського телеканалу НТВ і організовував підготовку провокативних матеріалів про мобілізацію в Україні для російського ТБ. Відеозвернення Руслана Коцаби до Президента України «Я проти мобілізації» використовували в інформаційних програмах «Время покажет» російського «Первого канала» і російського телеканалу «Россия 1». У документі також наголошується, що Руслан Коцаба мав намір найближчим часом виїхати на невизначений термін на територію так званих «ЛНР» та «ДНР», аби продовжити свою діяльність.

 

Юристи не мають одностайної позиції щодо дій правоохоронних органів стосовно Руслана Коцаби.

 

Незалежна медіапрофспілка України висловила думку, що заклики блогера бойкотувати мобілізацію в умовах війни вписуються в антиукраїнську інформаційну кампанію. Разом з тим, наголосили в НМПУ, попри всю неоднозначність діяльності Руслана Коцаби притягнення його до кримінальної відповідальності створює прецедент, коли кожного журналіста або громадського діяча за висловлювання, які суперечать офіційній позиції органів державної влади, буде звинувачено у державній зраді.

 

Львівський осередок НМПУ заявив про незгоду із заявою центрального комітету НМПУ - на його думку, підстави для арешту Руслана Коцаби існували.

 

Тим часом представництво міжнародної організації Amnesty International в Україні розповсюдило заяву, в якій назвало Руслана Коцабу «в'язнем сумління» і закликало українську владу негайно його звільнити.

 

Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська вважає недопустимим у демократичному суспільстві таке обмеження свободи, як у справі Руслана Коцаби, та вбачає в його арешті ознаки порушення статті 10 Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод.

 

Українська Гельсінська спілка з прав людини (УГСПЛ) назвала «переслідуванням за політичними мотивами» арешт «українського журналіста» Руслана Коцаби за підозрою у державній зраді та перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань.

 

«Детектор медіа»

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5359
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду