18:02
Четвер, 12 Березня 2015

Нарада промоніторить телеканали щодо дотримання умов прокатних посвідчень фільмів і серіалів

4 824
Нарада промоніторить телеканали щодо дотримання умов прокатних посвідчень фільмів і серіалів
Нарада промоніторить телеканали щодо дотримання умов прокатних посвідчень фільмів і серіалів

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення промоніторить усі телеканали на дотримання ними умов прокатних посвідчень фільмів і серіалів, а саме - на відповідність часу показу і вікових позначок в ефірі умовам прокатних посвідчень. Про це на брифінгу 12 березня повідомив голова Нацради Юрій Артеменко.

 

Підставою для цього стали скарги глядачів на показ на каналі «Україна» серіалу «След». «До нас надходить багато звернень щодо трансляції фільму «След» на каналі «Україна», у якого прокатне посвідчення категорії 16+, що передбачає показ після 21:00, а канал транслює і в інший час, що є порушенням законодавства», - пояснив пан Артеменко.

 

Він нагадав, що за законом Нацрада має фіксувати відповідні порушення і передавати інформацію до Державного агентства з питань кіно, яке, у свою чергу, приймає рішення щодо накладення штрафу на телерадіоорганізацію, яка порушує умови прокатних посвідчень.

 

«Питання дуже дискутивне, але такі проблеми - невідповідність часу трансляції умовам прокатного посвідчення - є й на інших каналах», - зауважив пан Артеменко.

 

«Тому ми дали протокольне доручення (апарату) провести моніторинг усіх каналів і за результатами моніторингів надіслати відповідні протоколи в Держкіно. Держкіно буде приймати рішення і за необхідності ініціювати зміни до законодавства чи чинних положень», - повідомив голова Нацради.

 

Нагадаємо, у лютому перевірка Нацрадою каналу «Україна» вже виявила невідповідність трансляції фільмів і серіалів умовам прокатних посвідчень. Зокрема, перевірка зафіксувала, що «Україна» транслювала в денному ефірі серіал «След» з позначкою загальної аудиторії «зелене коло», хоча за прокатним посвідченням цей фільм має транслюватися після 21:00 з позначкою «жовтий трикутник». Також «Україна» показувала фільм «Сестра моя, Любовь» у ранковому слоті із зеленим колом, хоча за прокатним посвідченням його можна показувати після 18:00 із жовтим трикутником.

 

У відповідь канал «Україна» заперечив порушення законодавства в трансляції фільмів «След» і «Сестра моя, Любовь» і запевнив, що має намір звернутися до Держкіно щодо перегляду та коригування умов прокатного посвідчення.

 

Тоді члени Нацради взяли до відома наявність порушень в ефірі каналу «Україна» та не стали оголошувати йому попередження.

 

«Детектор медіа»

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4824
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду