Дві українські організації журналістських розслідувань стали членами Глобальної розслідувальної мережі
Дві українські організації журналістських розслідувань стали членами Глобальної розслідувальної мережі
Рівненське агентство журналістських розслідувань та Миколаївський центр журналістських розслідувань стали членами Глобальної розслідувальної мережі (Global Investigative Journalists Network, GIJN). Про це повідомляє Інститут розвитку регіональної преси (ІРРП).
Як зазначає ІРРП, Рівненське агентство та Миколаївський центр - регіональні розслідувальні організації, які останніми роками приділяли багато уваги розслідуванню корупції, зловживання владою, порушень прав людини та законодавства України. Нині обидві організації співпрацюють з проектом «Слідство.інфо», їх розслідування виходять в ефірі Першого національного телеканалу.
«Сьогодні в Глобальну мережу журналістів-розслідувачів входять уже п'ять українських організацій, і приєднання місцевих груп розслідувачів особливо важливе, оскільки принцип мережі полягає в тому, щоб об'єднати професіоналів не лише загальнонаціонального рівня, але й різних регіонів країни. Ми будемо раді бачити представників української розслідувальної спільноти і надамо їм можливість поділитися досвідом розслідувань корупції під час 9-ї Глобальної конференції журналістів-розслідувачів, котра цього року відбудеться 8-11 жовтня у Норвегії», - коментує член Ради директорів GIJN Олег Хоменок.
Як повідомляє ІРРП, Глобальна розсліду вальна мережа - це найбільша міжнародна асоціація організацій розслідувальної журналістики, до якої входять більше 100 членів із 50 країн світу. Вона була заснована у 2003 році. Щодва роки Глобальна мережа проводить велику міжнародну розслідувальну конференцію.
Нагадаємо, програмна ініціатива «Демократична практика» Міжнародного фонду «Відродження» оголосила конкурс «Проведення журналістських розслідувань у сфері боротьби з корупцією». Останній термін подання проектів - 16 березня. Оголошення результатів - до 10 квітня.
«Детектор медіа»