Голова НМПУ закликав Яценюка переконати однопартійця відкликати законопроект, що передбачає покарання за критику влади

Голова НМПУ закликав Яценюка переконати однопартійця відкликати законопроект, що передбачає покарання за критику влади

2 Березня 2015
4128

Голова НМПУ закликав Яценюка переконати однопартійця відкликати законопроект, що передбачає покарання за критику влади

4128
Голова НМПУ закликав Яценюка переконати однопартійця відкликати законопроект, що передбачає покарання за критику влади
Голова НМПУ закликав Яценюка переконати однопартійця відкликати законопроект, що передбачає покарання за критику влади

Голова Незалежної медіапрофспілки України (НМПУ) Юрій Луканов написав відкритого листа Прем'єр-міністру України Арсенію Яценюку щодо законодавчої ініціативи його партійного соратника, народного депутата Костянтина Майтеченка, який вніс на розгляд Верховної Ради законопроект №2225 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо захисту та збереження авторитету держави)», що передбачає кримінальну відповідальність за критику держави.

 

«З таким самим успіхом член вашої фракції міг би запропонувати повернутися до радянської Конституції і записати в статті шостій, що провідною і спрямовуючою силою українського суспільства, замість комуністичної партії,  є партія "Фронт змін"», - наголошує Юрій Луканов.

 

Голова НМПУ також нагадує, що метою Революції Гідності була побудова в Україні демократичного суспільства і вимога відходу від пострадянських репресивних практик обмеження свободи слова.

 

«Вигнавши президента, який намагався встановити в країні авторитарний режим і нав'язувати радянські цінності, українці дали зрозуміти, що вони хочуть жити в демократичному суспільстві. І їм навряд чи припаде до смаку обговорювати ініціативи народного обранця, який натхнення для своїх ініціатив черпає в глибокому радянському минулому. Пане прем'єр-міністре, запевняю вас, що в українських журналістів дуже багато нагальних справ - розслідування у сфері корупції, висвітлення війни тощо. Тому нам просто шкода витрачати сили на пояснення, що ініціатива вашого партійного соратника явно відстала у часі років на сорок», - стверджує пан Луканов.

 

 Від імені членів НМПУ він просить Арсенія Яценюка переконати Констянтина Матейченка відкликати його законопроект. «Дуже просимо вас переконати його відкликати свій законопроект. Інакше наша з вами проєвропейська Україна може стати посміховиськом в очах усього цивілізованого світу. За винятком Росії, бо там подібний закон ухвалений і діє вже кілька років. Але ж нам з Росією не по дорозі, чи не так?», - завершує голова медіапроспілки.

 

Далі «Детектор медіа» наводить лист Юрія Луканова повністю:

 

«Шановний пане прем'єр-міністр!

 

Висловлюю вам свою повагу і повідомляю, що мушу написати цього листа,  але не знаю, що саме в ньому сказати. Погодьтеся, це треба дуже постаратися, аби журналіст не знав, що сказати. Такий когнітивний дисонанс спричинений членом вашої парламентської фракції «Народний фронт» Костянтином Матейченком.

 

Він зареєстрував законопроект №2225 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо захисту та збереження авторитету держави)». Ця законодавча ініціатива передбачає, що громадяни, які критикують державу можуть сісти до в'язниці.

 

Медійна профспілка, яку я маю честь очолювати, зобов'язана опікуватися питаннями свободи слова. Відповідно - вона мусить реагувати на законопроект пана Матейченка. Але якою має бути наша реакція - ми уявити не можемо.

 

З таким самим успіхом член вашої фракції міг би запропонувати повернутися до радянської Конституції і записати в статті шостій, що провідною і спрямовуючою силою українського суспільства, замість комуністичної партії,  є партія «Фронт змін».

 

Але ж ми   не станемо все це серйозно обговорювати.  Чи не так? Так само, як не станемо доводити, що двічі по два дорівнює не п'ять. Або що Земля не стоїть на трьох китах.   

 

Вигнавши президента, який намагався встановити в країні авторитарний режим і нав'язувати радянські цінності, українці дали зрозуміти, що вони хочуть жити в демократичному суспільстві. І їм навряд чи припаде до смаку обговорювати ініціативи народного обранця, який натхнення для своїх ініціатив черпає в глибокому радянському минулому.

 

Пане прем'єр-міністре, запевняю вас, що в українських журналістів дуже багато нагальних справ - розслідування у сфері корупції, висвітлення війни тощо. Тому нам просто шкода витрачати сили на пояснення, що ініціатива вашого партійного соратника явно відстала у часі років на сорок.

 

Дуже просимо вас переконати його відкликати свій законопроект. Інакше наша з вами проєвропейська Україна може стати посміховиськом в очах усього цивілізованого світу. За винятком Росії, бо там подібний закон ухвалений і діє вже кілька років. Але ж нам з Росією не по дорозі, чи не так?

 

Юрій Луканов, голова Незалежної медіапрофспілки України».

 

Нагадаємо, Голова комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики, заступник голови фракції «Народний фронт» Вікторія Сюмар розкритикувала законопроект  свого одно партійця Костянтина Матейченка «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо захисту та збереження авторитету держави)» і заявила, що кримінальне покарання за будь-яку критику неприпустиме. Вона запевнила, що нардепа переконуватимуть «відкликати його законопроект, аби забрати норму про кримінальне покарання».

 

Законопроект №2225 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо захисту та збереження авторитету держави)», який зареєстрував у Верховній Раді народний депутат Костянтин Матейченко («Народний Фронт»), пропонує доповнити Кримінальний кодекс статтею, що визначає й кваліфікує злочинність дій, спрямованих на підрив авторитету держави та її органів. Стаття 339-1, якою в законопроекті пропонується доповнити Кримінальний кодекс, передбачає покарання виправними роботами на строк до двох років або арештом до шести місяців або позбавленням волі на строк до трьох років.

 

Юрист Інституту масової інформації Роман Головенко вважає цей законопроект популістським. Також він акцентує на необхідності впровадження нового регламенту подачі законопроектів, за яким законодавчі ініціативи надходили би не від одного, а від кількох народних депутатів. На думку медіаюриста, це допоможе відсіяти непотрібні законопроекти.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4128
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду