Міграційна служба не дала статус політичного біженця журналісту з Киргизстану, який підтримував Євромайдан
Міграційна служба не дала статус політичного біженця журналісту з Киргизстану, який підтримував Євромайдан
Міграційна служба у місті Києві відмовила у наданні статусу політичного біженця журналісту інформаційного порталу «Знай», громадянину Киргизстану Іллі Лукашову, який був змушений тікати в Україну на початку березня 2014 року після акцій на підтримку Євромайдану у Бішкеку (Кизгизстан). Про це повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ).
Ілля Лукашов заявляє, що є етнічним українцем в третьому поколінні. Як повідомляв ІМІ, громадській активіст та журналіст провів кілька акцій у підтримку Євромайдану в Бішкеку взимку минулого року. Наприкінці лютого 2014 року політичне об'єднання «Калис» спалило біля американського посольства його фотографію, активісти руху полювали за ним, тож активіст змушений був виїхати до України.
27 лютого Ілля Лукашов отримав відповідь за підписом заступника начальника Міграційної служби міста Києва Олександра Дергача, який відмовив йому у наданні відповідного статусу.
Відмова у визнанні статусу біженця означає, що журналіст має протягом п'яти діб виїхати з території України або звернутися до суду із оскарженням рішення Міграційної служби.
«Ще навесні минулого року мене визнали біженцем в Управлінні Верховного Комісара зі справ біженців ООН. Тоді ж я відмовився подавати документи, щоб виїжджати в іншу країну. Тепер якийсь чинуша у Міграційній службі, якій сидить там ще з часів Януковича, вирішив, що я ніякий не біженець і мушу повернутися в Киргизстан? Цей пан хоче, щоб ти люди, які палили мою фотографію біля американського посольства з гаслами «Не дозволимо бандерівцям робити свій Майдан у Киргизстані» спалили мене насправді? Киргизстан перебуває під неймовірним тиском з боку Росії, там вільно працює ФСБ, повернення туди - пряма смертельна загроза для мене», - розповів ІМІ Ілля Лукашов.
На думку юриста ІМІ Романа Головенка, відмова Міграційної служби не містить фактологічної аргументації.
Ілля Лукашов звернувся до Інституту масової інформації та українських медіаспілок із проханням подати запити до Управління Міграційної служби в Києві за поясненнями причини відмови.
Нагадаємо, 27 лютого російському журналісту Дмитру Шипілову, який провів три місяці у російському СІЗО за начебто образливі вислови в Livejournal на адресу губернатора Кемеровської області Амана Тулеєва, надали політичний притулок в Україні. Напередодні прикордонна служба України не дозволила йому потрапити на територію України.
«Детектор медіа»