До 16 березня – реєстрація на тренінги «Як створювати місцеву аналітику на тему євроінтеграції. Практичний курс»
До 16 березня – реєстрація на тренінги «Як створювати місцеву аналітику на тему євроінтеграції. Практичний курс»
ГО «Інститут розвитку регіональної преси» (ІРРП) в рамках проекту «Як створювати місцеву аналітику на тему євроінтеграції. Практичний курс» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» запрошує журналістів взяти участь у двох однойменних тренінгах у Києві:
-27-28 березня 2015 року - тренінг для східних областей України;
-3-4 квітня 2015 року - тренінг для південних та центральних областей.
Журналісти і редактори місцевих та регіональних ЗМІ зможуть отримати необхідну теоретичну інформацію та знання, а також розвинути вміння й навички створення аналітичних матеріалів місцевого значення на тему євроінтеграції. Вони дізнаються про вплив реалізації Угоди про асоціацію на місцеві соціальні та економічні процеси, а також навчаться робити це цікаво та бюджетно.
Під час тренінгу учасники отримають відповіді на такі теоретичні та практичні запитання:
-політичні аспекти Угоди про асоціацію з ЄС та правові зобов'язання України, що з'явилися після її підписання;
-як впливатиме і чи впливатиме взагалі імплементація Угоди в Україні на питання візової лібералізації, енергетики, медицини, освіти та туризму;
-економічні аспекти Угоди про асоціацію. Як буде змінюватись український аграрний сектор і в які терміни;
-що і хто є джерелами під час роботи над матеріалом про євроінтеграцію. Державний рівень. Регіональний рівень.
-аналітичний матеріал. Структура, особливості. Особливості планування аналітичних матеріалів;
-що допомагає читачу сприймати аналітику. Що може змусити користувача поділитися матеріалом. Сучасні форми аналітичних матеріалів онлайн та в принті;
-огляд матеріалів на тему євроінтеграції. Які стали популярними, що допомагало їх просуванню.
-як створити цікавий матеріал на євроінтеграційну тематику. Поради редактора.
Участь у тренінгу є безкоштовною. Відбір здійснюватиметься на конкурсних засадах, з перевагою для учасників з означених регіонів. Поділ на регіони є певною мірою умовним. На тренінгу для східних областей України будуть додатково і детально розглянуті питання важкої промисловості та енергетики (газовидобуток, нафтопереробка тощо) в той час, як на тренінгу для центральних та південних областей енергетика буде розглянута більш оглядово, а глибше - аграрні питання та освітні програми.
В ході заходу передбачені кава-паузи та обіди. Учасникам з інших міст пропонується проживання в готелі та компенсація витрат на проїзд до Києва за наявності оригіналів квитків.
Для участі у тренінгу необхідно заповнити анкету-заявку.
Перший подібний тренінг за проектом відбувається 27-28 лютого переважно для журналістів із прикордонних областей: Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької, Волинської та Одеської областей, оскільки в рамках тренінгу запропоновано висвітлення питань транскордонного співробітництва.
«Детектор медіа»