Іспанська журналістка Карраско закликає Європу протидіяти антимедійному свавіллю у соцмережах
Іспанська журналістка Карраско закликає Європу протидіяти антимедійному свавіллю у соцмережах
Незалежна іспанська репортерка й авторка Майте Карраско (Mayte Carrasco) викрила ісламістських тролів і звернулася із закликом до Європи ефективно протидіяти антимедійному свавіллю у соціальних мережах. Про це пише на сайті віденського Міжнародного інституту преси (IPI) координатор з цифрових медіа Хав'єр Луке (Javier Luque).
Після показу документального фільму про ісламський фундаменталізм з її коментарем Карраско відразу отримала на Twitter «шквал» образ і погроз. Слова «брехуха» та «блудна дівка» надходили на її адресу з декількох анонімних Twitter-аккаунтів і «повністю координувалися», - заявила репортерка.
Також Карраско погрожували на Twitter убивством. Це співпало з публікацією її книги про війну у Сирії. Двоє погроз вона добре пам'ятає. В одній з них говорилося: «У сутінках твоїх днів ти почуєш наш сигнал», в іншій - «Ти помітиш це у власному тілі».
Автор другого твіту вилучив його після того, як журналістка вирішила поставити до відома про це іспанську владу. «Повідомлення було видалене, однак ці слова застрягли у моїй пам'яті», - говорить Майте Карраско.
Мета цієї акції - залякати професійних журналістів, вважає вона. «Ті, хто висвітлював арабські революції, знають про що йдеться, - пояснює Карраско. - Коли вони вичерпують себе, то для того, щоби перевести війну за межі їхніх кордонів не існує жодної проблеми».
Іспанська репортерка вирішила публічно викрити те, що з нею сталося. Вона заявила, що заохочує своїх колег, які також зазнають переслідувань у мережі, «зробити крок вперед» і «просити європейську владу покласти край анонімним погрозам у соціальних мережах».
Інцидент із Карраско, - не поодиноке явище. Організація з захисту свободи слова Index of Censorhip тільки в останньому семестрі 2014 року зареєструвала десятки випадків образ, погроз і порушень прав онлайн-журналістів в Європі.
В опитуванні репортерів, проведеного британським Університетом Центрального Ланкаширу, 70 відсотків респондентів засвідчили, що їх ображали через Twitter за професійну роботу. Половина журналістів зазнала особистих образ, а 27 відсотків - прямих погроз. Як наголошується у доповіді, зазвичай респонденти блокували аккаунти, з яких надходили образи, чи, принаймні, вилучали зловмисні твіти.
Майте Карраско вважає, що це явище існує, оскільки деякі колеги применшують образи й наклепи тролів у соціальних мережах і дають їм можливість тривалий час каламутити у мережі.
«Вони (тролі) існують тому, що ми їх не викриваємо і дозволяємо, щоб такі злочини лишалися безкарними аж поки справа не доходить до фізичних погроз», - наголошує іспанська журналістка.
«Неймовірно, та, схоже, я виявляю хоробрість, коли працюю у власній оселі», - іронізує вона.
Протягом майже десятиліття Карраско висвітлювала конфлікти в Афганістані, Сирії, Лівії, Малі, Чечні та Інгушетіі. у Грузії. Працювала кореспондентом у Москві.
40-річна Майте Карраско співпрацювала з іспанськими та закордонними медіа: El País (Іспанія), iTELE-Canal Plus (Франція), DPA, Die Welt (Німеччина), Publico, La Nacion (Аргентина), Cadena SER, Yo Dona, Telecinco News, Foreign Policy (Іспанія), OpenDemocracy (Велика Британія) та з іншими.
Вона - авторка таких книг, як «Хочемо знати» (2012)? «Камікадзе» (2012) та півавторка електронної книги «Я буду у раю» (2012).
Аркадій Сидорук для «Детектор медіа»
Фото - http://www.freemedia.at