Іспанська журналістка Карраско закликає Європу протидіяти антимедійному свавіллю у соцмережах

Іспанська журналістка Карраско закликає Європу протидіяти антимедійному свавіллю у соцмережах

15 Лютого 2015
2563

Іспанська журналістка Карраско закликає Європу протидіяти антимедійному свавіллю у соцмережах

2563
Іспанська журналістка Карраско закликає Європу протидіяти антимедійному свавіллю у соцмережах
Іспанська журналістка Карраско закликає Європу протидіяти антимедійному свавіллю у соцмережах

Незалежна іспанська репортерка й авторка Майте Карраско (Mayte Carrasco) викрила ісламістських тролів і звернулася із закликом до Європи ефективно протидіяти антимедійному свавіллю у соціальних мережах. Про це пише на сайті віденського Міжнародного інституту преси (IPI) координатор з цифрових медіа Хав'єр Луке (Javier Luque).

 

Після показу документального фільму про ісламський фундаменталізм з її коментарем Карраско відразу отримала на Twitter «шквал» образ і погроз. Слова «брехуха» та «блудна дівка» надходили на її адресу з декількох анонімних Twitter-аккаунтів і «повністю координувалися», - заявила репортерка.

 

Також Карраско погрожували на Twitter убивством. Це співпало з публікацією її книги про війну у Сирії. Двоє погроз вона добре пам'ятає. В одній з них говорилося: «У сутінках твоїх днів ти почуєш наш сигнал», в іншій - «Ти помітиш це у власному тілі».

 

Автор другого твіту вилучив його після того, як журналістка вирішила поставити до відома про це іспанську владу. «Повідомлення було видалене, однак ці слова застрягли у моїй пам'яті», - говорить Майте Карраско.

 

Мета цієї акції - залякати професійних журналістів, вважає вона. «Ті, хто висвітлював арабські революції, знають про що йдеться, - пояснює Карраско. - Коли вони вичерпують себе, то для того, щоби перевести війну за межі їхніх кордонів не існує жодної проблеми».

 

Іспанська репортерка вирішила публічно викрити те, що з нею сталося. Вона заявила, що заохочує своїх колег, які також зазнають переслідувань у мережі, «зробити крок вперед» і «просити європейську владу покласти край анонімним погрозам у соціальних мережах».

 

Інцидент із Карраско, - не поодиноке явище. Організація з захисту свободи слова Index of Censorhip тільки в останньому семестрі 2014 року зареєструвала десятки випадків образ, погроз і порушень прав онлайн-журналістів в Європі.


В опитуванні репортерів, проведеного британським Університетом Центрального Ланкаширу, 70 відсотків респондентів засвідчили, що їх ображали через Twitter за професійну роботу. Половина журналістів зазнала особистих образ, а 27 відсотків - прямих погроз. Як наголошується у доповіді, зазвичай респонденти блокували аккаунти, з яких надходили образи, чи, принаймні, вилучали зловмисні твіти.



Майте Карраско вважає, що це явище існує, оскільки деякі колеги применшують образи й наклепи тролів у соціальних мережах і дають їм можливість тривалий час каламутити у мережі.

 

«Вони (тролі) існують тому, що ми їх не викриваємо і дозволяємо, щоб такі злочини лишалися безкарними аж поки справа не доходить до фізичних погроз», - наголошує іспанська журналістка.

 

«Неймовірно, та, схоже, я виявляю хоробрість, коли працюю у власній оселі», - іронізує вона.

 

Протягом майже десятиліття Карраско висвітлювала конфлікти в Афганістані, Сирії, Лівії, Малі, Чечні та Інгушетіі. у Грузії. Працювала кореспондентом у Москві.

 

40-річна Майте Карраско співпрацювала з іспанськими та закордонними медіа: El País (Іспанія), iTELE-Canal Plus (Франція), DPA, Die Welt (Німеччина), Publico, La Nacion (Аргентина), Cadena SER, Yo Dona, Telecinco News, Foreign Policy (Іспанія), OpenDemocracy (Велика Британія) та з іншими.

 

Вона - авторка таких книг, як «Хочемо знати» (2012)? «Камікадзе» (2012) та  півавторка електронної книги «Я буду у раю» (2012).

 

Аркадій Сидорук для «Детектор медіа»

Фото - http://www.freemedia.at
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2563
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду