Бакинський апеляційний суд відхилив оскарження адвокатів відомої журналістки-розслідувачки Ісмайлової

Бакинський апеляційний суд відхилив оскарження адвокатів відомої журналістки-розслідувачки Ісмайлової

7 Лютого 2015
0
3144

Бакинський апеляційний суд відхилив оскарження адвокатів відомої журналістки-розслідувачки Ісмайлової

0
3144
Бакинський апеляційний суд відхилив оскарження адвокатів відомої журналістки-розслідувачки Ісмайлової
Бакинський апеляційний суд відхилив оскарження адвокатів відомої журналістки-розслідувачки Ісмайлової

Бакинський апеляційний суд відхилив у п'ятницю оскарження адвокатів відомої журналістки-розслідувачки Хадіджи Ісмайлової щодо терміну її утримання під вартою, повідомив сайт «Кавказский узел».


Раніше суд подовжив його до 24 березня.


Захист клопотався також про виклик до суду скаржника. Однак і це клопотання було відхилено, сказав кореспонденту «Кавказского вузла» адвокат журналістки Ялчин Іманов.


Захист не плекав ілюзій, щодо ймовірності іншої ухвали вищою правничою інстанцією у цій сфері.

 

«Це потрібно було нам для того, щоб вичерпати національні механізмів оскарження рішень стосовно утримання Хадіджи під вартою,- відзначив адвокат. - Тепер ми це вже пройшли. Тільки-но отримаємо судове рішення у письмовому вигляді подамо скаргу до Європейського суду з прав людини».


Співробітницю азербайджанської служби Radio Free Europe/Radio Liberty звинувачують у спробі довести до самогубства свого колишнього колегу Турала Мустафаєва.

 

Адвокати журналістки вважають звинувачення абсурдними і політично вмотивованим.

 

Пані Ісмайлова знову заявила, що кримінальну справу проти неї було сфальсифіковано, щоб покарати її за розслідування фактів корупції у вищих ешелонах влади.

«Кавказский узел» поки що не отримав коментарів від представників правоохоронних органів Азербайджану стосовно заяв з критикою її справи.


Натомість Хадіджа Ісмайлова, як відзначає сайт, активно реагує на події й жорстко критикує владу навіть з-за ґрат.


У грудні 2014 року агенти правоохоронних органів опечатали офіс бакинського бюро «Радіо Свобода2, вилучивши звідти документи та електронні носії. У відповідь на це пані Ісмайлова передала із СІЗО звернення до своїх колег, в якому заперечила версію влади про можливу причетність співробітників радіостанції до легалізації грошових коштів, здобутих злочинним чином.

 

Після цього її кинули до карцеру. «У камері провели обшук і забрали усе написане моєю рукою, зокрема, інші листи. Однак, - відзначає журналістка, - мене не залякали. Я продовжую робити те ж саме».


1 лютого ц. р. було оприлюднено новий лист пані Ісмайлової репортерам і однодумцям із закликом не припиняти боротьбу за справедливість: «Мені не відомо, що роблять нині мої колеги на радіо. Однак головне - інформувати громадян Азербайджану про те, що відбувається. Важливо робити це в країні та за її межами». «Не можна здавати її брехунам, підлабузникам, щоб потім нас мучила совість», - наголошувалося в її листі.


«Репортери без кордонів» (RSF) звернулися із закликом мобілізувати зусилля, щоб домогтися звільнення журналістки, «єдина вина якої у тому, що вона виявила мужність, розслідуючи одне з головних табу в країні - корупцію на найвищому державному рівні».


Водночас медіа-організація оприлюднили на сайті витриману у жорсткому тоні петицію «Мсьє Алієв, звільніть Хадіджу Ісмайлову!» (Monsieur Aliev, libérez Khadija Ismaïlova!) французькою, англійською та російською мовами. Вона містить заклик до президента Азербайджану якнайшвидше звільнити журналістку.


«Абсурдне звинувачення проти лауреатки численних міжнародних премій Хадіди Ісмайлової, - говориться у ній, - це останній прояв жахливого переслідування, якого зазнає вже декілька років видатна незалежна репортерка від розгулу вашого деспотичного режиму».


«У зв'язку з наближенням перших Європейських олімпійських ігор у Баку у липні 2015 року ви не шкодуєте зусиль для покращення іміджу вашої країни за кордоном, - наголошується у петиції. - Однак ця пропаганда, організована на терені спорту, мсьє Алієв, не обдурить світ. Про ваші дії судитимуть у сферах інформації та дотримання елементарних прав».


Петиція відкрита для підписів.


Аркадій Сидорук для «Детектор медіа»

Фото - http://amnesty.org.ru

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
3144
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду