Життю Надії Савченко загрожує реальна небезпека – МЗС України
Відповідальність за життя і здоров'я української льотчиці, народного депутата Надії Савченко, яку у Росії звинувачують у загибелі російських журналістів, лежить на Російській Федерації. Про це сьогодні, 3 лютого, на брифінгу повідомив речник Міністерства закордонних справ України (МЗС) Євген Перебийніс, передає «ЛІГАБізнесІнформ».
Він підкреслив, що Росія ніяк не відреагувала на вимогу Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) негайно звільнити Надію Савченко та інших українських політв'язнів. Євген Перебийніс також нагадав, що українська льотчиця оголосила голодування, яке триває більше 50 днів, що, за висновками лікарів, є критичним періодом.
«Її життю загрожує реальна небезпека. Ігноруючи думку світової громадськості і продовжуючи незаконно утримувати під вартою нашу співвітчизницю за сфальсифікованими звинуваченнями, Росія демонструє відверту неповагу до авторитету міжнародних інститутів і грубо порушує свої зобов'язання як члена Ради Європи. Ми вимагаємо від Росії негайно звільнити Надію Савченко та всіх інших політичних в'язнів громадян України, припинити практику недопуску консульських посадових осіб України до наших затриманих громадян, допустити до них міжнародних спостерігачів, у тому числі представників ПАРЄ. Відповідальність за життя і здоров'я Надії Савченко повністю лежить на Російській Федерації. Досвід справи Сергія Магнітського свідчить про тому, що наші побоювання небезпідставні», - сказав він.
Речник МЗС підкреслив, що Україна закликає світову спільноту посилити тиск на Росію з тим, щоб змусити її припинити практику захоплення заручників, фальсифікації звинувачень і здійснення репресій проти невинних громадян України.
Нагадаємо, 29 січня Надію Савченко перевели до медсанчастини. Того ж дня генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд пообіцяв зробити усе можливе для її звільнення. 30 січня Уповноважена з прав людини в Російській Федерації Ела Памфілова відвідала народного депутата, делегата Парламентської асамблеї Ради Європи з дипломатичним імунітетом Надію Савченко в московському СІЗО №1 «Матроська тиша» і умовляла її припинити голодування.
28 січня Парламентська асамблея Ради Європи постановила звільнити Надію Савченко протягом 24 годин та повернути її до України або передати третій стороні. Глава комітету Держдуми у закордонних справах Олексій Пушков заявив, що російська сторона відмовляється виконувати рішення ПАРЄ щодо звільнення Надії Савченко чи свою обіцянку про її відвідування представниками ПАРЄ.
Адвокат ув'язненої Марк Фейгін на своїй сторінці у Twitter зазначив, що ця заява пана Пушкова ще не є остаточною позицією Росії. «Звісно, рішення приймає не делегація РФ в ПАРЄ, а Путін. Результату по Савченко ще немає. Треба зачекати офіційної реакції», - вважає пан Фейгін.
У Росії Надію Савченко звинувачують у причетності до загибелі російських журналістів. Сама вона всі звинувачення відкидає, її захист наполягає, що льотчицю викрали і примусово вивезли з території України.
«Детектор медіа»