
Держкомтелерадіо визнав кращими веб-сайтами органів виконавчої влади сайт Державної прикордонної служби та свій власний
Держкомтелерадіо визнав кращими веб-сайтами органів виконавчої влади сайт Державної прикордонної служби та свій власний


Державний комітет телебачення і радіомовлення України здійснив моніторинг 51 офіційного веб-сайту центральних органів виконавчої влади та 24 офіційних веб-сайтів місцевих органів виконавчої влади. Про це повідомляє прес-служба Комітету з посиланням на результати дослідження.
Дослідження проведено за 26 параметрами, кожний з яких відображає окремий вид інформації, обов'язковість розміщення якої на сайтах встановлено нормативно-правовими актами.
Моніторинг виявив деяке сповільнення позитивної динаміки показників прозорості суб'єктів владних повноважень порівняно з даними попереднього дослідження. На переконання Держкомтелерадіо, це обумовлено, зокрема, процесами реформування системи центральних органів виконавчої влади.
Найкращими за наявністю, актуальністю та якістю розміщення інформації серед центральних органів виконавчої влади Держкомтелерадіо визнав офіційні сайти Адміністрації Державної прикордонної служби України та Державного комітету телебачення і радіомовлення України, серед місцевих органів виконавчої влади - офіційні сайти Запорізької і Сумської обласних державних адміністрацій.
Найбільшу динаміку зростання інформаційного наповнення серед центральних органів виконавчої влади продемонстрував, за висновком Держкомтелерадіо, офіційний сайт Міністерства аграрної політики та продовольства України, а серед місцевих органів виконавчої влади - Івано-Франківської обласної державної адміністрації.
Разом з тим Держкомтелерадіо зазначає, що на багатьох сайтах органів виконавчої влади інформація, обов'язковість розміщення якої регламентується нормативно-правовими актами, представлена не в повному обсязі. Частина матеріалів розміщується несвоєчасно або без зазначення дати, що не дозволяє визначити рівень їх актуальності. Типова помилка - розташування інформації не в логічних розділах, через що не забезпечується простота та зручність доступу до неї. Крім того, на багатьох сайтах відсутня або неефективна робота пошукових систем.
Не на всіх сайтах є система обліку публічної інформації, водночас деякі оприлюднені системи обліку оновлюються нерегулярно або містять відомості лише про частину документів, які перебувають у володінні суб'єктів владних повноважень.
На окремих сайтах відсутні адреси електронної пошти керівників органів та їх заступників, керівників структурних підрозділів та структурного підрозділу, відповідального за приймання і реєстрацію вхідної кореспонденції, не оприлюднені основні функцій структурних підрозділів, правила внутрішнього трудового розпорядку, порядок та умов проходження конкурсу на заміщення вакантних посад тощо.
Невисокі показники наявності має інформація щодо цільових програм та розташування місць, де надаються необхідні запитувачам форми і бланки установи, натомість представлені матеріали інколи неактуальні, не структуровані у вигляді окремого тематичного розділу або мають низький ступінь навігаційної доступності.
Держкомтелерадіо пропонує центральним та місцевим органам виконавчої влади, офіційні сайти яких стали об'єктами даного моніторингу, ознайомитись з результатами дослідження та вжити заходів щодо усунення виявлених недоліків.
Наступний моніторинг інформаційного наповнення офіційних сайтів органів виконавчої влади Держкомтелерадіо проведе протягом квітня - червня 2015 року.
Нагадаємо, Державний комітет телебачення і радіомовлення розробив проекти указів Президента України «Про Доктрину інформаційної безпеки України» та «Про затвердження Стратегії розвитку інформаційного простору України на період до 2020 року». Відповідні проекти були оприлюднені на сайті Держкомтелерадіо ще влітку 2014 року, а 18 грудня їх розглянула на своєму засіданні Національна рада з питань телебачення і радіомовлення.
«Детектор медіа»
