Сюмар, Червакова, Княжицький та інші нардепи хочуть законом посилити захист професійної діяльності журналістів

Сюмар, Червакова, Княжицький та інші нардепи хочуть законом посилити захист професійної діяльності журналістів

26 Грудня 2014
3048

Сюмар, Червакова, Княжицький та інші нардепи хочуть законом посилити захист професійної діяльності журналістів

3048
Пропонують внести зміни до Кримінального кодексу України
Сюмар, Червакова, Княжицький та інші нардепи хочуть законом посилити захист професійної діяльності журналістів
Сюмар, Червакова, Княжицький та інші нардепи хочуть законом посилити захист професійної діяльності журналістів

Народні депутати України прагнуть удосконалити законодавчу базу та усунути недоліки законодавчого регулювання питань, пов'язаних із діючим правовим механізмом забезпечення захисту професійної діяльності журналістів. 25 грудня у Верховній Раді зареєстровано відповідний законопроект № 1630 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо удосконалення захисту професійної діяльності журналістів)», ініціаторами якого стали Олена Кондратюк, Олександр Абдуллін, Ольга Червакова, Микола Княжицький, Остап Семерак, Вікторія Сюмар, Олександр Сочка, Олександр Опанасенко, Леонід Ємець.

 

Законопроектом  передбачена відповідальність за незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів та технічних засобів, якими журналіст користується у зв'язку зі своєю професійною діяльністю. Також, уточнюється та роз'яснюється існуюче на даний момент поняття професійної діяльності журналіста, деталізуються положення Кримінального кодексу України, згідно з якими передбачено відповідальність за перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

 

Зокрема депутати пропонують внести до Кримінального кодексу України такі зміни:

 

«1) частину другу статті 163 «Порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв'язку або через комп'ютер» викласти в такій редакції: «2. Ті самі дії, вчинені повторно, або щодо державних чи громадських діячів, журналіста, або вчинені службовою особою, або з використанням спеціальних засобів, призначених для негласного зняття інформації, - караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років»;

 

2) статтю 171 викласти в такій редакції: «Стаття 171. Перешкоджання законній професійній діяльності журналіста 1. Умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналіста, а так само незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів і технічних засобів, якими журналіст користується у зв'язку зі своєю професійною діяльністю, - караються штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років. 2. Переслідування журналіста у зв'язку з його професійною діяльністю, за критику, здійснюване службовою особою або групою осіб за попередньою змовою, - карається штрафом від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням права обіймати певні посади на строк до трьох років.

 

Примітка. Під професійною діяльністю журналіста у цій статті слід розуміти систематичну діяльність особи, пов'язану із збиранням одержанням, створенням, поширенням, зберіганням або іншим використанням інформації з метою її поширення на невизначене коло осіб через друковані засоби масової інформації, телерадіоорганізації, інформаційні агентства, мережу Інтернет. Статус журналіста та/або його належність до засобу масової інформації підтверджується редакційним або службовим посвідченням чи іншим документом, виданим засобом масової інформації,  його редакцією або професійною чи творчою спілкою журналістів».

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3048
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду