Княжицький і Тарута подали законопроект щодо фінансової підтримки українського кінематографу

Княжицький і Тарута подали законопроект щодо фінансової підтримки українського кінематографу

24 Грудня 2014
5587

Княжицький і Тарута подали законопроект щодо фінансової підтримки українського кінематографу

5587
Княжицький і Тарута подали законопроект щодо фінансової підтримки українського кінематографу
Княжицький і Тарута подали законопроект щодо фінансової підтримки українського кінематографу

10 грудня у Верховній Раді України зареєстровано законопроект № 1359 «Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення фінансової підтримки вітчизняної кінематографії». Його автори народні депутати Микола Княжицькій і Сергій Тарута, одним із завдань законопроекту вказали «реалізацію нової моделі фінансової підтримки вітчизняної кінематографії».

 

У «Пояснювальній записці» автори законопроекту констатують, що «в Україні вітчизняний кінематограф переживає не найкращі часи, відсутність належного фінансування та перенасиченість ринку іноземною кінопродукцією (насамперед США та Європи)  призводять до занепаду галузі».

 

Народні депутати вважають, що у таких умовах потрібна додаткова державна підтримка вітчизняного кіновиробника, і звертають увагу на досвід Франції, де запроваджено збір, який утримується за показ іноземних фільмів в кінотеатрах та на телебаченні, що йде на підтримку французького кінематографу.

 

Законопроектом передбачається створення умов для фінансової підтримки вітчизняної кінематографії через запровадження збору за трансляцію фільмів, а також збільшення оподаткування державних лотерей.

 

Автори законопроекту пропонують внести наступні зміни до Податкового кодексу України та передбачити:

 

- запровадження збору на розвиток національного кінематографу у розмірі 20% розміру мінімальної заробітної плати за 1 хвилину бази оподаткування.  А також  пропонується підвищена ставка збору у розмірі 50% розміру мінімальної заробітної плати за 1 хвилину бази оподаткування відносно фільмів, студія-виробник яких є резидентом країни-окупанта та зниженої пільгової ставки збору у розмірі 2% розміру мінімальної заробітної плати за 1 хвилину бази оподаткування для національних фільмів та наукових та науково-популярних фільмів та передач;

 

-оподаткування валового грального доходу операторів лотерей - доходу, який залишається після формування призового фонду та встановити ставку податку з доходу в розмірі 25%;

 

-запровадження оподаткування залишкового фонду  державних лотерей.

 

Нагадаємо, на виробництво фільмів в Україні у 2015 році необхідно 300,5 мільйонів гривень із державного бюджету. Про це йдеться у зверненні до Кабінету міністрів ініціативної групи кінематографістів на чолі з кінорежисером Михайлом Іллєнком та продюсером Володимиром Філіпповим, у якому киномитці закликають владу не економити бюджетні витрати за рахунок національного кінематографа, при формуванні державного бюджету перебачити належне його фінансування і не скасовувати пільги, передбачені для кіновиробників.

 

Водночас на створення і дистрибуцію національних фільмів у проекті державного бюджету України на 2015 рік заплановано 68 млн 320,9 тис. Відповідні пропозиції містяться в оновленому проекті закону № 1000 «Про державний бюджет України на 2015 рік», представленому 23 грудня Кабінетом Міністрів у Верховній Раді.

 

Як писала «Детектор медіа», кінематографісти закликали Кабмін не скорочувати фінансування на кіновиробництво та зберегти пільги, а голова Національної спілки кінематографістів України Сергій Тримбач запропонував прем'єр-міністру Арсенію Яценюку зустрітися для обговорення нагальних проблем кінематографістів.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5587
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
zigzag
3574 дн. тому
Перше, що треба зробити - заборонити ВСІ москальські серіали, які прищеплюють українським глядачам чужу модель світу. І вчитися в європейського кінематографу.
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду