Кабмін безпідставно повернув Держкомтелерадіо проект закону про роздержавлення преси? (ДОКУМЕНТ)

Кабмін безпідставно повернув Держкомтелерадіо проект закону про роздержавлення преси? (ДОКУМЕНТ)

26 Листопада 2014
2983
26 Листопада 2014
10:44

Кабмін безпідставно повернув Держкомтелерадіо проект закону про роздержавлення преси? (ДОКУМЕНТ)

2983
Кабмін безпідставно повернув Держкомтелерадіо проект закону про роздержавлення преси? (ДОКУМЕНТ)
Кабмін безпідставно повернув Держкомтелерадіо проект закону про роздержавлення преси? (ДОКУМЕНТ)

Кабінет Міністрів України (КМУ) 18 листопада повернув Держкомтелерадіо законопроект «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації та їх редакцій», який був внесений 4 листопада на розгляд уряду.

 

У відповіді на запит «Детектор медіа» щодо підстав таких дій уряду, представники Секретаріату КМУ відповіли, що відповідно до ст. 105 Регламенту парламенту законопроекти, внесені та неприйняті до закінчення строку повноважень Верховної Ради відповідного скликання, вважаються відкликаними. Нагадаємо, строк парламенту сьомого скликання закінчиться 27 листопада, коли новообрані депутати Верховної Ради восьмого скликання складуть присягу.

 

Також у Секретаріаті повідомили, що на засіданні уряду 5 листопада було прийнято рішення щодо припинення подання міністрами, керівниками інших центральних органів виконавчої влади законопроектів для їх розгляду на засіданні Кабміну до початку роботи Верховної Ради восьмого скликання.

 

Нагадаємо, проект про реформування ЗМІ був поданий 4 листопада. Водночас, як видно з порядку денного, члени Кабміну сьогодні, 26 листопада, розглядають деякі законопроекти, зокрема проект закону про внесення змін до закону «Про державний бюджет України на 2014 рік».

 

Крім того, у відповіді КМУ на запит «Детектор медіа» зазначено, що п.2 параграфу 40 Регламенту КМУ від 18.07.2077 р. № 950 визначено, що у разі зміни керівника органу, який брав участь у підготовці поданого уряду акта, Секретаріат КМУ повертає такий проект розробникові для погодження новопризначеним керівником. Секретаріат не уточняє, який саме керівник був змінений. Наразі, як стало відомо «Детектор медіа», жоден з керівників органу, який брав участь у підготовці поданого уряду акта, не був змінений.

 

З відповіддю КМУ можна ознайомитись тут.

 

Нагадаємо, Держкомтелерадіо 4 листопада вніс на розгляд уряду проект Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації та їх редакцій».

 

Як відомо, Парламентська Асамблея Ради Європи ще у 2005 році закликала органи влади України розпочати роздержавлення друкованих ЗМІ, заснованих органами державної влади та місцевого самоврядування. За цей час було кілька спроб розробити законопроект, який би розпочав процес роздержавлення. Однак закон так і не був ухвалений.

 

Верховна Рада 17 квітня 2014 року відхилила проект Закону України № 2600 «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», внесений народними депутатами України Миколою Томенком, Рустамом Рауповим, Ігорем Мірошниченком, Степаном Курпілем та Миколою Баграєвим.

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2983
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду