Журналістка Ірма Крат разом з Автомайданом організовує пікет посольства РФ з вимогою звільнити полонених
Журналістка Ірма Крат разом з Автомайданом організовує пікет посольства РФ з вимогою звільнити полонених
20 листопада о 14.00 засновниця сайту «Прихована правда», активістка Ірма Крат разом з активістами Автомайдану організовують пікет під будівлею посольства Російської Федерації у Києві з вимогою звільнити полонених - військових, активістів та журналістів, яких утримують терористи «ЛНР» та «ДНР». Про це пані Крат особисто повідомила «Детектор медіа».
В акції також візьмуть участь родичі полонених, які будуть тримати в руках плакати з іменами своїх рідних, яких було ув'язнено.
Ірма Крам розповіла, що це вже другий подібний пікет, який вона організувала. Перший, за її словами, подіяв - на наступний день після нього був проведений обмін близько 30 осіб, яких терористи утримували в полоні на Донбасі тривалий час.
«Такі заходи важливі, оскільки на них реагують практично відразу. Представники РФ в Україні оцінюють те, що в Києві, на відміну від деяких столиць, посольство Росії не підпалюють! Вони дуже відслідковують такі події», - зазначила журналістка.
Нагадаємо, зараз у полоні терористичних організацій на Донбасі перебувають два журналісти - Сергій Сакадинський та Роман Черемський.
Головного редактора інтернет-видання «Політика 2.0» луганського журналіста Сергія Сакадинського терористи з «ЛНР» утримують у полоні вже більше 100 днів, а нещодавно перевели з Луганська до м. Красний Луч. Також майже три місяці в полоні на Донбасі перебуває харківський журналіст Роман Черемський. У середині серпня його з колегою - правозахисником Валерієм Макеєвим - затримали «ополченці» та тримали в приміщенні Військової комендатури м. Ровеньки за підозрою у шпигунстві. За останньою інформацією, яку родина пана Черемського отримала від волонтерів, Роман перебуває в Луганську в так званому Міністерстві оборони ЛНР. Попри численні звернення рідних та друзів до правоохоронних органів, досі жодних кроків для звільнення журналіста не зроблено.
23 вересня Національна спілка журналістів України (НСЖУ) та Незалежна медіапрофспілка України (НМПУ) оприлюднили заяву, у якій закликали українську владу та правоохоронні органи докласти максимум зусиль для звільнення полонених українських журналістів.
6 липня стало відомо, що активістка Жіночої сотні Майдану Ірма Крат звільнена з полону терористів у місті Слов'янську (Донецька область) після того, як місто перейшло під контроль українських сил АТО.
«Детектор медіа»