
В Аргентині журналіста-розслідувача залякували труною


Кореспонденту аргентинської щоденної газети La Nación Леонелю Альберто Родріґезу (Leonel Alberto Rodriguez) із Сантьяго дель Естеро погрожували за розслідування афер місцевих політиків, повідомляє Міжнародний інститут преси.
Погрози журналісту надходили телефоном і в соцмережах.
Про одне з залякувань на сторінках у блозі на сайті віденського Міжнародного інституту преси розповіла радниця медіа-організації зі свободи преси у країнах Латинської Америки та Карибського басейну Ванесса Ґарніка (Vanessa I. Garnica). Як зазначила пані Ґарніка, перед парадним входом до будинку, де мешкає Леонель Альберто Родріґез, невідомі принесли труну чорного кольору з цвяхами та свічками. Виявила її мати журналіста, яка відчинила двері, відчувши сильний запах фарби.
35-річний Родріґес тривалий час висвітлює теми корупції з боку місцевих політиків і представників судочинства.
Журналіст заявив IPI, що його неодноразово залякували смертю за професійну діяльність. Він пов'язує це безпосередньо з розслідуванням звинувачень у сексуальних домаганнях колишнього мера Сантьяго дель Естеро Ектора Едуардо Руїса (Héctor Eduardo Ruiz).
Як розповів медіа організації пан Родріґес, представники Феміди приховали матеріали судової справи та загальмували її розслідування. Однак досвідченому журналісту вдалося отримати докази та опублікувати минулого місяця ексклюзивну статтю у La Nación. На знак помсти й було влаштовано інцидент з труною.
Тим часом його публікація спричинила резонанс. Прокурор міста відновив розгляд справи колишнього мера як першочергової. Група жінок вимагала біля будівлі міської ради «винести імпічмент» нав'язливому Ектору Едуарду Руїсу, який нині тут працює.
Асоціація аргентинських журналістських організацій засудила загрози Родріґесу і закликала негайно провести розслідування.
Поліція постійно вартує поблизу будинку репортера, цілодобово охороняє його та родину. Правоохоронні органи, за свідченням Родріґеса, відстежують телефонні дзвінки та повідомлення на аккаунтах у соціальних медіа, що надходять журналісту.
У доповіді, опублікованій цього року Аргентинським журналістським форумом (FOPEA), число нападів на репортерів у цій латиноамериканській країні зростає. Лише торік проти медійників було вчинено близько 200 нападів.
Аркадій Сидорук для «Детектор медіа»
