За два роки роботи парламенту VII скликання ухвалено 5 медійних законів – звіт Комітету свободи слова

За два роки роботи парламенту VII скликання ухвалено 5 медійних законів – звіт Комітету свободи слова

12 Листопада 2014
0
2874
12 Листопада 2014
18:42

За два роки роботи парламенту VII скликання ухвалено 5 медійних законів – звіт Комітету свободи слова

0
2874
За два роки роботи парламенту VII скликання ухвалено 5 медійних законів – звіт Комітету свободи слова
За два роки роботи парламенту VII скликання ухвалено 5 медійних законів – звіт Комітету свободи слова

Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації (розпочав роботу 13 грудня) оприлюднив звіт про виконану роботу протягом роботи парламенту сьомого скликання (грудень 2012 р. - жовтень 2014 р.)

 

До Комітету парламенту VII скликання ввійшли 10 представників різних фракцій: голова Микола Томенко, перший заступник Олена Бондаренко, заступники голови Микола Баграєв, Ігор Мірошниченко, секретар - Олександр Голуб, а також члени Комітету Олександр Абдуллін, Олена Кондратюк, Рустам Раупов, Микола Княжицький, Юрій Стець. У рамках Комітету працювали три підкомітети: з питань телебачення і радіомовлення; з питань друкованих засобів масової інформації та інтернету; з питань реклами.

 

Згодом у червні 2014 року з Комітету вийшли Ігор Мірошниченко та Рустам Раупов, натомість стали членами Галина Чорна та Віталій Крутій.

 

Протягом 2012-2014 років Комітет з питань свободи слова та інформації провів 36 засідань, на яких розглянуто 199 питань, у тому числі 125 - з контролю за виконанням законів і постанов. На розгляд Верховної Ради подано 69 питань з висновками Комітету. Опрацьовано 4348 листів і звернень громадян та розглянуто 432 листи щодо доступу до публічної інформації.

 

Унаслідок роботи Комітету було введено в дію п'ять законів України: «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України»; «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості відносин власності стосовно засобів масової інформації»;

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про інформацію» (у новій редакції) та Закону України «Про доступ до публічної інформації»; «Про внесення змін до Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» (щодо дострокового припинення повноважень членів ради)»; «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» (щодо приведення у відповідність із Європейською конвенцією про транскордонне телебачення)». Кожен законодавчий акт, що готувався в Комітеті, обговорювався з громадськістю.

 

22 законопроекти було відхилено та знято з розгляду.

 

Упродовж сьомого скликання Верховна Рада ухвалила 17 постанов, ініціаторами й розробниками яких були члени Комітету. Зокрема: «Про забезпечення безперешкодної діяльності засобів масової інформації у передвиборний період 2014 року», «Про звернення Верховної Ради України до Міжнародної Федерації Журналістів, Європейської Федерації Журналістів, Асоціації Європейських Журналістів, міжнародної організації "Репортери без кордонів", Міжнародного олімпійського комітету щодо інформаційно-психологічної агресії, що здійснюється засобами масової інформації Російської Федерації проти України», «Про затвердження Положення про акредитацію журналістів і технічних працівників засобів масової інформації при Верховній Раді України», «Про висловлення недовіри Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення за результатами розгляду звіту за 2013 рік» та ін.

 

Водночас у Комітеті визнають, що не все із запланованого вдалося втілити в життя, а саме не завершено створення цілісного законодавства щодо роздержавлення друкованих засобів масової інформації.

 

Також Комітет виконував контрольні функції, зокрема аналізував звіти Національної ради з питань телебачення і радіомовлення (за 2012 рік звіт Національної ради не прийнято), відстежував діяльність НТКУ та НРКУ.

 

15 травня 2013 року проведено комітетські слухання на тему «Впровадження цифрових стандартів мовлення в Україні» за наслідками проведення розроблено рекомендації учасників слухань щодо переходу на цифрове мовлення в Україні відповідно до міжнародної угоди «Женева - 2006». При комітеті створена робоча група по напрацюванню законопроекту щодо правового врегулювання проблем, пов'язаних з переходом наземного ефірного телевізійного мовлення на цифрові стандарти.

 

Крім того Комітет наголошує, що постійно розглядав питання захисту прав редакцій засобів масової інформації та журналістів у конфліктах з владою і засновниками. Зокрема, які стосувалися регіональних телерадіокомпаній, обласних і районних газет.

 

За даними Комітету, всі випадки перешкоджання законній професійній діяльності журналістів (36 засідань Комітету на яких розглянуто 31 питання) розглядалися за участі представників Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, представників органів виконавчої влади та громадськості.

 

Члени Комітету брали участь у роботі круглих столів, міжнародних конференцій, семінарів, громадських обговорень нагальних проблем. Зокрема ініціювали і провели спільно з Радою Європи, Європейським Союзом, ОБСЄ, фондом «Відродження», іншими міжнародними інституціями, українськими органами державної влади, вітчизняними та зарубіжними громадськими осередками 22 таких заходи, наприклад, Український форум з управління інтернетом IGF-UA, форум «Цифрове мовлення в Україні».

 

Комітет постійно працював з Національною спілкою журналістів України, Незалежною медіа профспілкою України, Українською асоціацією видавців періодичної преси різними фондами, «Детектор медіаю», громадськими осередками, редакціями газет, теле- та радіокомпаній, численними журналістами. При Комітеті працювала Громадська рада зі свободи слова.

 

Члени діючого Комітету закликають профільний Комітет нового VІІІ скликання завершити розроблення нових редакцій законів «Про телебачення і радіомовлення», «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», а також Інформаційного кодексу України. Для цього, на думку членів Комітету, необхідно: чіткіше налагодити взаємодію і співпрацю з Кабінетом Міністрів, профільними комітетами Верховної Ради; посилити контрольні функції Комітету по дотриманню чинного законодавства в інформаційній сфері держави; продовжити роботу щодо ширшого залучення журналістів, громадськості до законотворчої роботи, зміцнення свободи слова в Україні; добитися підвищення якості поданих до Верховної Ради України законопроектів всіма суб'єктами законодавчої ініціативи.

 

На сайті «Детектор медіа» з усіма матеріалами про Комітет можна ознайомитися під тегом «Комітет свободи слова».

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
2874
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду