В’ячеслав Головченко
Журналіст, засновник Коледжу преси та телебачення (Миколаїв)
10:04
Вівторок, 10 Жовтня 2017

Форум про шанси

1 100
Форум про шанси

У Херсоні пройшов 3-й щорічний форум відкритих даних, який організував та провів благодійний фонд «Об'єднання». Головний акцент – як побороти корупцію? Спікери та учасники, серед яких були держслужбовці, сільскі голови, журналісти, громадські активісти та студенти, з'ясовували, як за допомогою відкритих даних запобігати чи викривати корупцію. 

Були запрошені такі авторитети як Matthew Schaaf, директор Freedom House Ukraine, Сергій Мільман, засновник та генеральний директор YouControl. Вони розповідали, як за допомогою фактів запобігати шахрайству з грошіма: чи то громадськими (бюджетними), чи то – особистими в бізнесі. Роман Кульчинський, головний редактор сайту Texty.org.ua, проілюстрував журналістські розслідування цікавими прикладами, коли журналістика даних напряму впливає на якість життя.

Іван Буланкін, керівник проекту «Електронна охорона здоров'я Херсонської області» практично проілюстрував, як обробка цифрової інформації, зокрема про рух та стан карет швидкої допомоги, рятують людям життя. Цього року на Херсонщіні відпочивало на березі моря влітку декілька мільйонів людей, тому на чергування «швидкі» весь час доправлялись із степних районів. Усі машини оснащені GPS-трекерами, тому термін доїзду диспетчер може вказати заздалегідь.

Родзинкою форуму була розповідь Юрія Антощука та Андрія Жнивіна з «Об'єднання» про стан та досягнення розробки та впровадження єдиної системи відкритих бюджетів шкіл Херсону. На минулорічному форумі ми спостерігали за бурхливою реакцією всіх керівників міських шкіл. Потім були виснажливі процеси створення ТЗ проекту, та відладки програми в реальній роботі на прикладі шести шкіл міста. Перед початком цього учбового року міський голова Херсона підписав розпорядження про застосування програмного комплексу Єдиної системи відкритих бюджетів шкіл до всіх учбових закладів. Окрім «батьківських» коштів, які благодійно надходять до будь-якої школи, громада побачить скільки та чи інша міська школа/гімназія отримує з бюджету.

Цей приклад свідчить, що фахівці з обробки великих масивів даних можуть слугувати громадянському суспільству за своїм фахом. Гадаю, цей приклад надихне IT-фахівців Миколаєва та Одеси, де батьківських грошей «в тіні» ходить не менше.

На другий день в рамках Форуму для херсонців пройшли майстер-класи. Зокрема, Коледж преси та телебачення (Миколаїв) зробив доповідь про хмарні технології в практиці роботи громадських ініціатив.

У даних, які збирають та обробляють люди, «мешкають» шанси нашого часу. Тільки одні особи тихцем їх використовують на свій розсуд, частіше це має ознаки корупції. А інші, ми їх багато побачили на херсонському Форумі, використовують дані, щоб в 101-й раз не купували в 1-Б клас 44-й школи люстру. Чим більше ладу буде в даних, фактах із яких наше життя складається, тим швидше налагодиться мир.

 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1100
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2020 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop
DMCA.com Protection Status
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду