Громадянин США, журналіст, політичний аналітик.
14:56
Вівторок, 8 Листопада 2016

Ганьба українського мейнстріму

Ганьба українського мейнстріму

Сьогодні день виборів Президента в Америці. Але завтра українці будуть шоковані, коли дізнаються про те, що висуванець від Республіканської партії Дональд Трамп переміг.

Цей шок буде прямим наслідком відвертої недбалості та зухвалості українських мейнстрім-ЗМІ, які налаштували все населення проти вигаданого монстра, який «дружить» із ще більшим монстром – Владіміром Путіним.

Мейнстрімові ЗМІ висвітлювали лише ті опитування, які показали, що ніби більшість американців підтримують Гілларі Клінтон. Але навмисно ігнорували професійні й достовірні опитування, в тому числі найточніше за останні 12 років – IBD/TIPP, яке показало що насправді Трамп перемагає протягом останніх місяців. І опитування LATimes також давно демонструє перевагу Трампа.

Коли мова йде про українські мейнстрімові ЗМІ, маються на увазі провідні телеканали та сайти новин («Українська правда», «Новое Время», «Лівий Берег») і західні ЗМІ українською мовою («Радіо Свобода», «Голос Америки», Deutsche Welle).

Ви всі – журналісти, редактори, продюсери – себе зганьбили. І ви зганьбили нашу професію, оскільки показали, що нічим не відрізняєтеся від ваших колег із Москви. Це одна й та сама пропаганда, тільки з різних боків.

Першим уроком цієї ганьби для мейнстрім-ЗМІ є те, що робота журналіста полягає не в тому, аби відображати ту реальність, яку він хотів би побачити в житті. Головна задача журналіста – це показувати ту реальність, яка насправді існує, без впливу його особистого почуття чи бажання.

І немає кращого прикладу перекручування мейнстрімовими ЗМІ реальності, щоб вона більше пасувала до бажаної, як висвітлювання «Українською правдою» американської виборчої кампанії.

Наведу недавні приклади.

23 жовтня «Українська правда» тріумфально заявила, що відрив між Клінтон і Трампом зріс аж до 12 балів в одному опитуванні, повністю ігноруючи два інші опитування, які вийшли в той же день і показували, що відриву фактично немає, і Трамп насправді перемагає.

У тому числі, це було найточніше опитування IBD/TIPP.

28 жовтня директор Федерального Бюро Розвідки (ФБР) Джеймс Комі шокував всю американську публіку, коли заявив, що відкриває кримінальне розслідування проти Клінтон.

Ця величезна подія, яка значно вплинула на рейтинг Клінтон, була повністю проігнорованою українськими мейнстрім-ЗМІ.

І не важливо, що 6 листопада Комі заявив: ФБР дивом переглянуло всі 650 000 е-мейлів за вісім днів (один е-мейл за одну секунду) і прийшло до висновку, що кримінальних порушень не було.

(До речі, це навіть більше негативно вплине на авторитет серед американців, більшість з яких вже давно переконані, що корупція процвітає зараз не тільки в ФБР, але і в департаменті юстиції. І хоча справа про «650 000 е-мейлів» закрита, є ще відкрита кримінальна справа ФБР про хабарництво «благодійного фонду» Клінтонів)

Важливіше те, як мейстрім-ЗМІ поводилися в той день, коли ця заява вийшла – 28 жовтня. Знову ж таки, я знаю, що ви не хотіли, щоб Комі негативно вплинув на рейтинг Клінтон.

Я знаю, що у ваших головах якось закладено, що Клінтон буде «кращою для України» (хоча, як політичний аналітик, можу стверджувати, що це не однозначне питання, і це не завдання ЗМІ вирішувати, який американський президент буде кращим задля українського народу).

Але це дійсно сталося, до такої міри, що навіть Гаррі Рід, лідер Демократів Сенату, підозрював Комі в кримінальній поведінці (у відкритті кримінальної справи за 11 днів перед виборами). І журналіст повинен висвітлювати цю подію так, як вона відбувалася.

Замість того, «Українська правда» брала участь у відвертому обмані та повністю ігнорувала гучну заяву Комі. Натомість випустила через три дні статтю про те, що «у Сенаті США зажадали у ФБР доказів зв’язку Трампа з Росією».

Тобто саме очікування таких зв’язків є важливішими за докази злочинної діяльності Клінтон. Цей міф «зв’язків Трампа з Кремлем» був створений без жодних фактів, не враховуючи навіть те, що сам Трамп заявив, що ні разу не зустрівся з Путіним.

Але видання NewYorkTimes, редакція якого абсолютно ненавидить Трампа, 31 жовтня підтвердило, що глибоко осяжне розслідування ФБР, яке починалося ще літом, не виявило ніяких доказів зв’язків між Кремлем і Трампом. Нічого.

І давайте порівняємо цей факт зі зв’язками Клінтон із Кремлем, які остаточно доведені.

Давно до того, як Трамп обмінювався компліментами з Путіним, той самий Путін у 2010 році зателефонував Біллу Клінтону, щоб подякувати йому за промову, яку він виголосив для московського інвестиційного банку в 2010 році за щедру суму $500 000.

Той самий банк шукав інвесторів для акцій у компанії, яка контролювала 20% запасів урану Америки. Нагадаю, уран є ключовим компонентом ядерної зброї.

Як не дивно, Державний Департамент Америки, яким керувала Гілларі Клінтон на той час, дав згоду на продаж акцій цієї компанії, передаючи 20% запасів американського урану представникам Росатому. Це було виконано за два місяці після промови Білла Клінтона.

У той же час (коли Гілларі керувала Держдепом), благодійний фонд Клінтонів також отримав $145 мільйонів «благодійних внесків» від акціонерів компанії, яка буда продана.

Тобто це лише один приклад, як Клінтон використовувала свою посаду, щоби збагатитися за рахунок не тільки американського народу, але і за рахунок глобальної безпеки.

Ваші мейнстрім-ЗМІ не повідомляли Вам про це?

Невже вони вам не сказали про передачу таємних американських технологій російським керівникам технологічного парку в Сколкові? Із 28 американських, європейських і російських компаній, які брали участь, 17 зробили внески для фонду Клінтонів.

У 2014 році, коли Росія вже напала на Україну, ФБР заявило про «надзвичайне попередження» декільком інвесторам Сколково, що росіяни насправді хочуть доступ до таємних і найновіших технологій Америки.

Серед тих директорів, які отримали попередження, був Джон Подеста, голова виборчої кампанії Клінтон. Навіть після такої інформації, він все одно прийняв $35 мільйонів для його енергетичної компанії, де він був акціонером разом із російськими олігархами.

Гроші надходили від російського державного фонду, він продовжував свою діяльність ще в 2015 році, після того, як заявив, що він відрікся від компанії.

Ця інформація має більше тисячі витоків, опублікованих «Вікіліксом», про які мало згадуються в українському мейнстрімовому ЗМІ.

Ці самі «Вікілікс» виявили е-мейли, де Подеста пише, що не бажає зустрітися з Віктором Пінчуком зимою 2015 року, коли напади та вбивства терористів у Маріуполі були найінтенсивнішими.

А Державний інститут підзвітності Америки заявляв про те, що Подеста отримав $5,25 мільйонів для власного мозкового центру, через цілий ланцюжок різних посередників, які можуть закінчитися російськими олігархами, в тому числі Рубен Варданян, який сидів на тій самій раді директорів енергетичної компанії.

Коротше, докази показують, що зв’язки Клінтони мають тісні зв’язки з Кремлем, коли у Трампа вони відсутні. І українські ЗМІ створили масову істерію з абсолютної пустоти, вигаданої виборчою кампанією Клінтон.

Ще одне. Це був великий скандал, коли Трамп наймав Пола Манафорта (і як наслідок скандалу звільнив його), щоб працювати в його виборчій кампанії. Але де були українські зомбі-ЗМІ, коли стало відомо в серпні, що Манафорт наймав лобістську фірму «ПодестаҐруп», аби допомогти Партії Регіонів. Аж до 2014 року ця фірма працювала над підривом законодавчих ініціатив, які би тиснули на Януковича, щоб звільнити Юлії Тимошенко від тюрми, за інформацією Associated Press.

Але це нудні цифри та факти. Для зомбі-ЗМІ набагато цікавішими є звинувачення проти Трампа в «сексизмі» і ґвалтуванні.

Однак вони повністю ігнорували факт, що Трамп був першим будівельником Нью-Йорка, який вибрав жінку своїм менеджером, що було надзвичайною рідкістю в 1980 році.

Трамп навіть здобув славу в 80-х роках за те, що дав багатьом жінкам високі посади у його будівельних і готельних компаніях, фірмах із нерухомості.

Немає згадки в українських ЗМІ про цілий ряд жінок, які звинувачують Білла Клінтона у зґвалтуванні, свідчень від їхньої охорони, що Гілларі Клінтон взяла на себе відповідальність дискредитувати цих жінок. Вона навіть назвала такі випадки «bimboeruptions» («вибухи шлюх»).

Якщо взяти всі ці факти до уваги (і повірте, це лише вершина айсберга), я просто не розумію, яку послугу мейнстрімові ЗМІ, на їхню думку, роблять, і на чию користь, коли спотворюють правду про цю виборчу кампанію.

Я лише можу ідентифікувати цей феномен як «сигналізація моральності», коли людина висловлює певну політичну позицію чи принижує інші позиції, аби показати, настільки вона моральна та чесна.

«Сигналізація моральності» – це головний двигун лівих сил у західних країнах, оскільки переважна більшість їхніх виборців самі не живуть серед бідних, іммігрантів і мусульман, які створили цілі райони, куди білим заборонено заходити. Але є попит для політичних сил і організацій, які допомагають людям виглядати морально вищими за інших.

Та якщо ми сприймаємо кремлівську пропаганду як абсурдне посміховисько, хіба ви не думаєте, що виглядаєте так само, коли застосовуєте такі самі методи?

Якщо ми – патріоти України – впевнені, що правда на нашій стороні в цьому конфлікті з агресором Путіним, навіщо нагнітати такого страху перед надуманим монстром Трампом?

Так, це той Трамп, який натякнув, що може зняти санкції, пов’язані з протиправною анексією Криму. А ви скажіть, будь ласка, який ваш план щодо повернення Криму на найближчі три роки?

Дуже легко обзивати тих, хто хочуть припинити кровопролиття запроданцями та слугами Кремля. Але де ваші пропозиції? Санкції ще рік? Ще два роки? П’ять років? А що потім? Знову Путін іде в наступ? Бо він ніколи не дозволить, щоб Росія розвалилася за його керування.

У Клінтон немає ніякого плану. Тільки подальші санкції і готовність до війни.

Але мейнстрім-ЗМІ мабуть також вам не повідомляли про те, що Трамп обіцяв: Путін не піде далі в Україну за його керівництва.

І його радник, Нют Ґінґріч, заявив, коли був у Києві у вересні, що Америка зацікавлена в тому, аби Україна була сама здатна себе захистити від Росії, і Трамп буде готовий продавати зброю Україні.

Наслідки незбалансованого подання новин українського мейнстріму вже очевидні.

Анатолій Шарій, який викриває брехні українських ЗМІ, став одним із найпопулярніших журналістів/блоґерів України, отримуючи інколи більше півмільйона хітів для одного ютубівського ролика.

Його популярність має прямий стосунок до недовіри українців до власних ЗМІ.

Це попри те, що він це не робить для російських ЗМІ, демонструючи власні наміри і лояльності.

Якщо український мейнстрім не буде збалансовано ставитися до будь-яких політичних події та постатей, буде з’являтися більше таких як Шарій, хто допомагатиме Кремлю далі дискредитувати українські ЗМІ.

І який смисл євроінтеграції, якщо ці західні цінності відсутні у нас?

Бо якщо не буде толерантності й урівноваженого ставлення до різних ідей і постатей в українському медійному просторі, це означатиме, що Путін давно вже переміг Україну.

P.S. Редакція «ДМ» нагадує, що блоги є виключно думкою їхніх авторів і не редагуються редакцією. У цей текст було внесено лише правки літредактора.

P.P.S.: Уже після публікації блогу редакція видалила з тексту кілька речень, які деякі медіаексперти розцінили як мову ворожнечі.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
54491
Переглядів
Коментарі
Яромир Свідомий
22:24 / 12 Листопада 2016
Істерія навколо Клюньтин -- це доказ того, що в нас чесної журналістики теж немає. Що наші журналісти -- такі самі пропагандони, як і ті, що за порєбріком. Проклюньтинська кісєльовщина.
dresser
09:34 / 12 Листопада 2016
Роман. Будапештский меморандум не был ратифицирован.
Роман
21:43 / 10 Листопада 2016
1-"28 жовтня директор Федерального Бюро Розвідки (ФБР) Джеймс Комі шокував всю американську публіку, коли заявив, що відкриває кримінальне розслідування проти Клінтон. Ця величезна подія, яка значно вплинула на рейтинг Клінтон, була повністю проігнорованою українськими мейнстрім-ЗМІ." Це-неправда. 2-"...не завдання ЗМІ вирішувати, який американський президент буде кращим задля українського народу)." Якщо ці"ЗМІ" мають політологічний уклін, то це їхній ОБОВ'ЯЗОК робити політичні прогнози. 3-в українській мові відсутнє слово "шлюха", а "eruption " перекладається як виверження. 4-"Так, це той Трамп, який натякнув, що може зняти санкції, пов’язані з протиправною анексією Криму. А ви скажіть, будь ласка, який ваш план щодо повернення Криму на найближчі три роки? Дуже легко обзивати тих, хто хочуть припинити кровопролиття запроданцями та слугами Кремля. Але де ваші пропозиції?" Ага, значить ця неординарна заява Трампа-дрібничка? А як бути з вашими довбаними будапештськими гарантіями? І які ваші американські конкретні пропозиціїї з їхнього виконання? Про Шарія взагалі мовчу.
dresser
19:23 / 10 Листопада 2016
Van назови хотябы один фейк Шария , он обещает всякие ништяки - если кто нибудь найдет, хочу выиграть )))
Сандра
00:03 / 10 Листопада 2016
Чому автор вважає "мейнстрімовими ЗМІ" ці видання - «Українська правда», «Новое Время», «Лівий Берег» і західні ЗМІ українською мовою («Радіо Свобода», «Голос Америки», Deutsche Welle)??? Я не довіряю інформації цих видань, а деякі (Українська правда") принципово не читаю, оскільки вона транслює в основному російську пропаганду. Ну а про "Голос Америки ", яке фінансується платниками податків США - у мене завжди виникало питання, чому вони не цікавляться, за що платять гроші? І ще одне: навряд чи можна знайти видання, яке відображає обєктивну реальність (або як пише автор "яка насправді існує").Ми мусимо порівнюват і критично сприймати різні версії субєктивної реальності, які подають ЗМІ, щоб не бути в полоні їхніх версій. І останнє. Повністю згідна з автором про непрофесійність українських ЗМІ, практичноно у нас немає журналістики, а українські журналісти не розуміють, що журналістика у традиціному значенні помалу відмирає. Але це не виправдовує також однобічної подачі матеріалу автором, вихваляння російського пропагандиста Шарія.
Denny
22:40 / 09 Листопада 2016
Автор, мабуть, не бачив розслідування Newsweek: http://ru.krymr.com/a/27991565.html "Детальное исследование Newsweek, опубликованное в среду, разоблачает глубокие связи организации Трампа с международными финансистами, иностранными политиками и даже уголовными лицами, хотя доказательств того, что организация была причастна к незаконной деятельности, не найдено. Трамп также втянут в различные отношения на основе контрактов, которые невозможно просто отменить. Если Трамп попадет в Белый дом, а его семья будет продолжать получать доходы от компании в течение или даже после его президентства, то почти каждое решение, которое он будет принимать в сфере внешней политики, будет порождать серьезный конфликт интересов и этическую дилемму, отмечает автор статьи... ...Организация Трампа не может быть помещена в слепой траст, договоренность, которую используют многие политики, чтобы оградить себя от информации о своих финансовых интересах, поскольку семья Трампа уже знакома с тем, кто является их партнерами за рубежом, объясняет Newsweek. Многие иностранные правительства сохраняют тесные связи и даже контроль над компаниями в их странах, в том числе несколько тех, которые уже являются партнерами организации Трампа. Любое правительство, которое ищет будущего влияния на президента Трампа, может этого достичь путем формирования партнерства с организацией Трампа, поставляя деньги напрямую семье или просто пряча их внутри компании для их использования тогда, когда Трамп покинет Белый дом. Вот почему без полного ухода целого семейства Трампа от его компании перспектива юридического подкупа иностранными силами, которые пытаются влиять на внешнюю политику США через имеющиеся или будущие партнерства, будет оставаться реальностью в течение всего периода президентства Трампа, предостерегает издание..."
ВінТакиПрезидент
16:23 / 09 Листопада 2016
А найсмішніше те, що після попередження українських ЗМІ, що їхня політика призводить лише до зростання недовіри до цих же ж ЗМІ, шмат статті видаляється із-за hate-speech "мови ненависті" - головного інструменту сучасних лівих у боротьбі зі Свободою Слова. Просто називаєте щось мовою ненависті і забороняєте виступати неугодним коментаторам чи піднімати певні теми. Як, наприклад, коли прихильники Клінтон говорили, що інтерес до стану її здоров'я коли вона втратила свідомість - це сексизм. Ось так просто закрили надважливу тему. Тому автор дуже правий - ДетМед відрізняється від рос. ЗМІ в гіршу сторону - останні самоцензуруються із-за фізичного страху, а наші та ДетМед за власним бажанням. Це не є Свобода Слова, як би вас у Європі не вчили зворотньому. Доречі, по лінку "Редакційна політика" порожня сторінка :)
Van
21:56 / 08 Листопада 2016
автор має рацію багато в чому, нашій владі необхідно бути готовою до обох варіантів подій. набрати дві команди аналітиків, одна працює по Клінто, інша по Трампу, по факту виборів, незалежно від результату, були б готові до перемовин і домовленостей з новим президентом, хто б це не був. (такий висновок з тексту) в іншому автор тупо не в темі, відстав від життя, айті вже давно вивчає проблему bigdata, прокачати кілька сотень листів по ключових словах, фразах. взагалі не проблема. а про "популяроного", б***ь блогера Шарія. вибачте, але це ж премія Дарвіна по тупості, вважати того викривачем фейків, головного фейкороба.
Van
21:25 / 08 Листопада 2016
автор має рацію хіба в тому, що нашій владі необхідно бути готовою до обох варіантів подій. набрати дві команди аналітиків, одна працює по Клінто, інша по Трампу, по факту виборів, незалежно від результату, були б готові до перемовин і домовленостей з новим президентом, хто б це не був. в іншому автор тупо не в темі, відстав від життя, айті вже давно вивчає проблему bigdata, прокачати кілька сотень листів по ключових словах, фразах. взагалі не проблема. а про "популяроного", б***ь блогера Шарія. вибачте, але це ж премія Дарвіна по тупості, вважати того викривачем фейків, головного фейкороба.
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop