Львівська міська рада стурбована діями Нацради щодо радіо ZIK

Львівська міська рада стурбована діями Нацради щодо радіо ZIK

30 Травня 2013
10371
30 Травня 2013
17:36

Львівська міська рада стурбована діями Нацради щодо радіо ZIK

10371
Львівська міська рада стурбована діями Нацради щодо радіо ZIK
Львівська міська рада стурбована діями Нацради щодо радіо ZIK

Львівська міська рада висловила своє глибоке занепокоєння ситуацією, що склалася в радіотелевізійному просторі міста Львова та Львівської області. За останні кілька років Національна рада з питань телебачення та радіомовлення прийняла кілька рішень, що стосуються ліцензування мовників на території міста Львова та Львівської області, унаслідок яких в телерадіоефірі регіону суттєво посилилось домінування телерадіоорганізацій, що не мають жодного стосунку до Львова. Відповідну заяву, виголошену 30 травня на сесії депутатом Андрієм Білоусом, підтримала Львівська міськрада. Про це повідомляє ZIK.

 

З майже 20 радіостанцій, які мовлять у Львові лише кілька є місцевими, вказує депутат. «Ми розуміємо бажання загальноукраїнських телерадіокомпаній бути присутніми на львівському ринку, але у свою чергу наполягаємо на тому, що пріоритетне право на ліцензії повинні мати місцеві мовники, адже вони краще відчувають інформаційні потреби мешканців регіону», - звертається пан Білоус до Президента, керівників парламентських фракцій, членів Національної ради з питань телебачення та радіомовлення, членів парламентського Комітету з питань свободи слова.

 

«Ліцензія на право здійснювати телерадіомовлення є унікальним ресурсом. Кількість таких ліцензій є обмежена. Саме тому нас обурює факт, що у результаті нібито конкурсів, які проводить Нацрада з питань телерадіомовлення доступ до цього ресурсу отримують нікому не відомі фірми чи телерадіокомпанії, діяльність яких не відповідає суспільно-культурним традиціям нашого регіону. Натомість місцеві радіомовники, навіть ті, які мають великий досвід інформаційної діяльності в регіоні, позбавлені можливості працювати для нашої громади», - зазначив депутат.

 

«Найсвіжішим фактом, який підтверджує ці негативні тенденції є ситуація навколо радіохвилі 107,2 ФМ у місті Львові, - сказано в заяві. - Рік тому Національна рада з питань телебачення та радіомовлення спочатку надала цю хвилю відомій та авторитетній у Львові телерадіокомпанії ZІK, а потім, в результаті незрозумілих махінацій, позбавила її право на здійснення радіомовлення, натомість надавши цю ліцензію невідомій фірмі, яка так і не змогла розпочати роботу. І коли ZІK знайшов варіант, за яким в ефірі Львова з'явилася саме місцева, львівська радіостанція, Нацрада намагається позбавити ZІK можливості працювати в радіоефірі».

 

Львівська міська рада звертається до всіх причетних до організації телерадіомовлення в Україні з вимогою враховувати думку та потреби місцевих громад при вирішенні питань здійснення телерадіомовлення в регіонах.

 

Мер Львова Андрій Садовий погодився, що потрібно підтримувати львівські медіа.

 

Нагадаємо, 23 травня медіахолдинг ZIK уклав угоду з ТОВ «Бюро ідей», відповідно до умов якої взяв Radiolife у своє управління. Радіо вийшло в ефір 25 травня на частоті 107,2 FM у Львові. Після укладання угоди журналістам ZIK стало відомо, що «Нацрада в екстреному порядку вносить у порядок денний свого засідання, що відбудеться у вівторок, 28 травня, питання про позбавлення ліцензії Radiolife». Йдеться про розгляд питання про результати планової перевірки Radiolife, яка зафіксувала відсутність мовлення протягом року діяльності, а отже, компанії загрожує анулювання ліцензії.

 

Член Нацради Микола Фартушний повідомив «Детектор медіа», що перевірка ТОВ «Бюро ідей» (Radiolife) була проведена у квітні і зафіксувала відсутність мовлення компанії. Її результати дійсно мали розглядатися цього тижня, однак Нацрада зняла це питання з розгляду. Однак, за його словами, в регулятора немає підстав для продовження ліцензії Radiolife: «Компанія отримала ліцензію і впродовж року не вийшла в ефір. За законом ми маємо анулювати її ліцензію».

 

Нацрада заявила, що вважає безпідставними висунуті на її адресу звинувачення в перешкоджанні журналістам медіахолдингу ZIK вийти в ефір Radiolife, і трактує їх як тиск на регуляторний орган.

 

Нагадаємо, що частоту 107,2 МГц у Львові двічі виставляли на конкурс Нацради, однак ZIK не зміг її отримати.

 

Улітку 2011 року на неї був лише один претендент - ТРК «Міст-ТБ» (телеканал ZIK, який хотів розпочати ще й радіомовлення). Тоді під час засідання члени Нацради проголосували за перемогу «Міст-ТБ» у конкурсі. Однак згодом член Нацради Лариса Мудрак відкликала свій голос, оскільки проголосувала за компанію «випадково». В результаті за «Міст-ТБ» проголосували лише чотири члени Нацради, і компанія частоту не отримала.

 

Відтак, рішення про перемогу було скасовано та оголошено новий конкурс, в якому через рік перемогла нова компанія - ТОВ «Бюро ідей» (позивний - Radiolife), яке так і не спромоглося вийти в ефір.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
10371
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду