ПРОЕКТИ
13:44
Середа, 12 Липня 2017

Україна зіткнулася з інформаційною війною, тому вживає певні кроки для боротьби з пропагандою – посол ЄС

Хюг Мінгареллі також зауважив, що блокування російських соцмереж не повинно спричинити обмеження права громадян України на інформацію
Україна зіткнулася з інформаційною війною, тому вживає певні кроки для боротьби з пропагандою – посол ЄС
Україна зіткнулася з інформаційною війною, тому вживає певні кроки для боротьби з пропагандою – посол ЄС

У Європейському Союзі визнають, що Україна зіткнулася з інформаційною війною і через те робить певні кроки для боротьби з пропагандою.

Про це сказав, відповідаючи на запитання про недавнє запровадження Україною санкцій щодо зокрема соцмереж «Однокласники», «ВКонтакте», посол ЄС в Україні Хюг Мінгареллі в інтерв’ю «Главкому».

Євросоюз просив українську владу надати детальну інформацію щодо цього рішення, але співрозмовникові видання невідомо, чи виконав Київ це прохання. «Мені невідомо, щоб нам надіслали якусь додаткову інформацію щодо цього рішення», - сказав пан Мінгареллі.

«Але ми визнаємо той факт, що Україна зіткнулася з інформаційною війною, що є частиною гібридної війни. Тому вона вживає певні кроки для боротьби з пропагандою», - зазначив він.

Читайте також

Водночас, на думку пана Мінгареллі, це не повинно вести до обмеження права на інформацію громадян України: «Необхідно знайти тонкий баланс, і це непросто».

Журналісти також поцікавилися перспективою створення європейського російськомовного телеканалу, який би допоміг боротися з російською пропагандою. Після початку агресії Росії щодо України в Європі почали говорити про такий канал, однак його досі не створено.  

Пан Мінгареллі відповів, що у нього немає детальної інформації. «Але, вочевидь, було б дуже корисно мати незалежний російськомовний телеканал, аби російськомовні громадяни могли отримувати правдиву інформацію про те, що відбувається. Чи достатньо наявних російськомовних телеканалів? Не знаю. Але за нинішніх обставин інформаційної війни було б варто мати незалежний російськомовний канал», - сказав він.

Нагадаємо, 15 травня Президент України Петро Порошенко своїм указом увів у дію рішення РНБО «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», які передбачають блокування Mail.ru, «Яндекса», соцмереж «ВКонтакте» та «Одноклассники». Крім того, суттєво розширено коло російських телерадіокомпаній, IT-компаній і виробників програмного забезпечення, які потрапили під обмеження. 17 травня після офіційної публікації указ набув чинності.

Фото: Главком

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
217
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop