ПРОЕКТИ
19:30
Понеділок, 20 Лютого 2017

Шевченківський комітет вимагає звільнення Олега Сенцова

Сьогодні, 20 лютого, Комітет Національної премії України імені Тараса Шевченка затвердив заяву, у якій вимагає від РФ зняти всі обвинувачення з українського режисера Олега Сенцова і звільнити його.
Шевченківський комітет вимагає звільнення Олега Сенцова
Шевченківський комітет вимагає звільнення Олега Сенцова

Про це йдеться у заяві членів Комітету, оприлюдненій на офіційному сайті.

«Минає другий рік, як кінорежисера, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Олега Сенцова було незаконно ув’язненоза рішенням Північно-Кавказького окружного військового суду. Він став жертвою політичного переслідування російських окупантів за відстоювання територіальної цілісності України, коли виступив проти анексії півострову Крим Російською Федерацією.

Комітет рішуче засуджує безправне ув’язнення громадянина України, видатного кіномитця Олега Сенцова і висловлює свою солідарність з ним. Ми вимагаємо негайного звільнення О.Сенцова з російської в’язниці.Премія імені Шевченка чекає на свого лауреата у Києві», - йдеться у заяві.

Члені Комітету закликають міжнародну спільноту, всіх тих, хто виступає за звільнення українського режисера, висловити протест російській владі і вимагати від неї зняти всі обвинувачення проти Олега Сенцова.

Заяву підписали члени Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка: голова Комітету ‑ Юрій Щербак, заступник голови Комітету – Сергій Тримбач, Дмитро Богомазов, Сергій Буковський, Микола Гобдич, Любов Голота, Григорій Гусейнов, Андрій Дончик, Дмитро Дроздовський, Марія Задорожна, Анатолій Криволап, Юрій Ланюк, Юрій Макаров, Олександра Олійник, Тарас Петриненко, Ада Роговцева, Сергій Савченко, Ростислав Семків, Мирослав Слабошпицький, Елеонора Соловей, Наталія Сумська, Олександра Теліженко.

Нагадаємо, лауреатами Національної премії України імені Тараса Шевченка в 2016 році стали режисер Олег Сенцов, колишній дисидент і публіцист Левко Лук'яненко, балетмейстер Раду Поклітару, співачка Анжеліна Швачка і художник Михайло Гуйда.

У січні 2017 року стало відомо, що українському режисеру і політв'язню Олегу Сенцову досі не виплатили Шевченківську премію, бо «від нього ніхто не звертався до Комітету з національної премії України щодо отримання коштів».

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
433
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop