ПРОЕКТИ
19:44
Середа, 11 Січня 2017

Фейгін не виключає, що Сущенко може бути відправлений в Україну для «відбування покарання»

Марк Фейгін, адвокат незаконно заарештованого у Росії журналіста «Укрінформу» Романа Сущенка, вважає, що окрім основного варіанту обміну його підзахисного, потрібно підготувати й варіант відправлення на Батьківщину для «відбуття покарання» там після «вироку» у російському суді.
Фейгін не виключає, що Сущенко може бути відправлений в Україну для «відбування покарання»
Фейгін не виключає, що Сущенко може бути відправлений в Україну для «відбування покарання»

Про це адвокат розповів в інтерв'ю «Укрінформу».

«Окрім обміну Сущенка на кримських дезертирів я розглядаю й резервний варіант. Наприклад, відправлення на Батьківщину для "відбуття покарання" там (згідно з Конвенцією 1993 року між Росією та Україною). Найближчим часом я звернуся в Мін’юст України з листом із цього приводу. На майбутнє», - повідомив Марк Фейгін.

Він пояснив, що, добре знаючи російське політично вмотивоване судочинство, треба бути прагматичним реалістом і мати кілька позитивних варіантів розвитку подій: «Якщо в якийсь момент ситуація у справі Сущенка почне затягуватися, цей запасний варіант з відправленням на Батьківщину "для відбуття покарання" теж має бути».

Читайте також

Проте наразі до суду й тим більше до вироку у справі Романа Сущенка далеко.

«Процесуальних дій поки немає і не передбачається. Чому так - окрема тема для роздумів. Які у слідства підстави для такої поведінки? Їм дана така команда? Вони чогось вичікують? У них є якийсь матеріал, з яким вони почувають себе так добре і спокійно? Незрозуміло», - пояснює адвокат.

Як писав «Детектор медіа», власного кореспондента «Укрінформу» у Франції Романа Сущенка затримали 30 вересня у Москві, куди він прибув з приватним візитом. Увечері 2 жовтня російські ЗМІ повідомили, що журналіста тримають у СІЗО «Лефортово» і звинувачують у «шпигунстві». 28 листопада Лефортовський суд Росії продовжив арешт Сущенка до 30 січня 2017 року (на два місяці).

15 грудня Московський міський суд відхилив скаргу на арешт журналіста агентства «Укрінформ» Романа Сущенка, за допомогою якої захист намагався змінити запобіжний захід на домашній арешт. Суд залишив у силі рішення Лефортівського районного суду Москви від 28 листопада 2016 року про продовження утримання українця під вартою до 30 січня 2017 року. Міністерство закордонних справ України (МЗС) висловило рішучий протест у зв’язку з рішенням російського суду продовжувати тримати під вартою українського журналіста Романа Сущенка.

На фото – Марк Фейгін

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
613
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop