ПРОЕКТИ
Вільний журналіст
12:06
Субота, 28 Січня 2017

Посадка адвоката – це все одно, що вбивство дипломата

Арешт кримського адвоката Еміля Курбедінова це сигнал всім іншим захисникам гноблених і переслідуваних у Криму. Мовляв, сьогодні ти захисник підозрюваних, а завтра – ти сам підозрюваний, а післязавтра – за гратами. Після цього арешту і ймовірної посадки може статися таке, що в Криму більше нікому буде захищати незгодних.

Посадка адвоката – це  мало не те саме, що вбивство дипломата або представників Червоного хреста. Це вихід з правил. Це демонстрація «безпредєла». Ймовірно, не випадково ці дії почалися після того, як було ухвалено резолюцію ПАРЄ по Криму. Кремль вирішив продемонструвати, що йому начхати на всі міжнародні рішення.

Еміля я знаю особисто. Він брав участь у сайд івенті Центру інформації про права людини у Відні в рамках конференції ОБСЄ. Говорив спокійно, без емоційних наворотів, з фактами в руках, з посиланням на закони. Йшлося про переслідування журналістів у Криму.

Читайте також

Звинувачення його  в поширенні екстремістської літератури такий же абсурд, як і терористична діяльність Олега Сєнцова, якого на двадцять років відправили за грати. Як і підривна діяльність Миколи Семени, який нібито закликав до розвалу Росії. Як діяльність «кримських терористів» і шпигунство паризького кореспондента «Укрінформу» Романа Сущенка.

Але  абсурдність звинувачень може стати підставою для звільнення там, де суди грають за правилам і керуються логікою закону, а не політичної доцільності. У Росії такого і близько нема. Курбедінова можуть реально посадити. Після цього з великою ймовірністю  настане  колапс правозахисної системи на півострові.

Можна, звісно, покладатися на пристойних російських адвокатів, але вони там бувають наїздами. Так що постійний  ефективний захист навряд чи забезпечать.

Еміль Курбедінов захищав нашого колегу Миколу Семену. Журналісту недавно офіційно висунули звинувачення і він скоро піде до суду. Відсутність його  ключового  адвоката на суді значно послабить  позиції Миколи.

Попри нібито безнадійність ситуації, все одно треба діяти. Адвокатка Євгенія Закревська проаналізувала цей випадок і пропонує чинити тиск на владу з вимогами вживати заходів для звільнення Еміля Курбедінова. Для цього, звісно, треба підключати міжнародну громадськість. Вона пропонує підписати відповідну петицію.

Ну у професійному цеху не можна мовчати.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1169
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop