ПРОЕКТИ
12:28
Понеділок, 10 Жовтня 2016

Українська служба Euronews закривається та звільняє 17 журналістів – ЗМІ

Українська служба французької телекомпанії Euronews, яка фінансується Inter Media Group Дмитра Фірташа, закривається через нестачу фінансування та звільняє 17 журналістів.
Українська служба Euronews закривається та звільняє 17 журналістів – ЗМІ
Українська служба Euronews закривається та звільняє 17 журналістів – ЗМІ

Про це пише видання EurActiv.com.

При цьому російська служба Euronews, яка фінансується російським державним телебаченням, відмовилася надати робочі місця для журналістів з української служби в порушення французького трудового законодавства.

Російська служба Euronews мала п'ять вакансій, але відмовилася брати будь-кого з 17 журналістів з українського відділення. Керівництво пояснило, що не наймати українських журналістів – це конкретна інструкція від російського акціонера (Всеросійською державною телерадіокомпанією).

Журналісти стверджують, що не пропонувати вакансії в компанії людям, яких скоротили, – це явне порушення французького трудового законодавства, не кажучи вже про етичну відповідальність компанії щодо людей, які пропрацювали в ній понад п'ять років.

Читайте також

Однак адміністрація відповіла, що українські журналісти не можуть працювати в російській службі, «тому що їхнє культурне минуле дуже різне».

«Euronews, приватна медіакорпорація, яке отримує значне фінансування від фондів ЄС, в останні роки була дестабілізована появою іноземних інвесторів», - пише видання.

За словами журналістів Euronews, керівництво поступово перетворює мовника на «погане CNN», який охоплює все інше, але не ЄС.

«Якщо сьогодні керівництво дотримується російських вимог щодо вибору журналістів, це означає, що завтра всі служби Euronews можуть бути змушені транслювати повідомлення російської державної пропаганди у своїх ефірах», - сказав один із журналістів.

Фінансове становище Euronews похитнулося після штрафу в розмірі 1,5 млн. євро за використання без дозволу відео агентства AFP.

Euronews – це багатомовний інформаційний телеканал зі штаб-квартирою в Ліоні (Франція). Він був створений у 1993 році як об'єднання близько 20 громадських мовників, які висвітлювали світові новини з пан-європейської перспективи. У 2015 році 53% акцій Euronews придбав єгипетський мільярдер Нагіб Савіріс.

Нагадаємо, з 2015 року ліцензією на українську версію міжнародного телеканалу Euronews володіє медіагрупа Inter Media Group Дмитра Фірташа і Сергія Льовочкіна. Українська ліцензія оформлена на ТОВ «Видавництво “Чистий прибуток”». Влітку 2016 року стало відомо, що цього року канал Euronews може припинити мовлення українською через рішення Inter Media Group.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1383
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
Война и Россия
25 Червня 2018
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop