Проект постанови по «Зеонбуду» зник з порядку денного Верховної Ради, статус – «відхилено та знято з розгляду»

Проект постанови по «Зеонбуду» зник з порядку денного Верховної Ради, статус – «відхилено та знято з розгляду»

8 Квітня 2014
5878

Проект постанови по «Зеонбуду» зник з порядку денного Верховної Ради, статус – «відхилено та знято з розгляду»

5878
Проект постанови по «Зеонбуду» зник з порядку денного Верховної Ради, статус – «відхилено та знято з розгляду»
Проект постанови по «Зеонбуду» зник з порядку денного Верховної Ради, статус – «відхилено та знято з розгляду»

Голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко звернув увагу на зникнення з порядку денного засідання Верховної Ради 8 квітня проекту постанови № 4401 щодо провайдера цифрового телебачення «Зеонбуд». При цьому на парламентському порталі в картці законопроекту вказано останній стан: «відхилено та знято з розгляду», хоча парламент проекту ще не розглядав.

 

Микола нагадав, що Комітет запропонував парламенту прийняти постанову, згідно з якою необхідно буде перевірити, хто є реальним власником «Зеонбуду» і наскільки покриття мережі цифрового мовлення відповідає заявленому компанією. «Таку позицію щодо необхідності громадського та державного втручання в діяльність цієї компанії-монополіста, зареєстрованого на Кіпрі, заявляють абсолютна більшість громадських структур та медіаспільнот. Натомість дана постанова ніяк не може потрапити до порядку денного Верховної Ради», - зауважив голова комітету.

 

За його словами, вчора, 7 квітня, було поінформовано, що ця постанова розглядатиметься сьогодні, 8 квітня, але вночі вона «зникла» з порядку денного.

 

«У мене запитання до апарату Верховної Ради та керівництва парламенту: чому ви вирішили, що неактуальними питаннями є захист громадян, які невідомо, в який спосіб будуть переглядати телебачення в період "цифрового життя" України з 2015 року, інтереси медіаспільноти, яка незадоволена і не розуміє, що відбувається на цьому ринку, та інтереси загальнонаціональних та регіональних мовників, які платять шалені тарифи за майбутню послугу?» - цікавиться голова комітету.

 

Раніше Микола Томенко з посиланням на експертів заявив, що співвласниками «Зеонбуду» є син екс-президента Олександр Янукович, а також фінансова група Ріната Ахметова та Дмитра Фірташа. «Водночас дійшло вже до того, що прес-служба "Зеонбуду" зробила заяву, що названих осіб серед власників немає. Ми зобов'язані дізнатися про реальних власників цієї компанії-монополіста цифрового мовлення. Тим більше, враховуючи небезпеку того, що, наприклад, ними можуть виявитися громадяни Росії чи бізнес-структури Володимира Путіна, який з наступного року може стати монопольним власником телебачення України», - зазначив Микола Томенко.

 

Нагадаємо, 11 березня у Верховній Раді було зареєстровано проект постанови № 4401 «Про забезпечення інформаційної безпеки та суверенітету України, недопущення обмежень доступу громадян до інформації та використання радіочастотного ресурсу України у відповідності з вимогами чинного законодавства». Відповідно до цього проекту Нацрада з питань телебачення і радіомовлення має забезпечити загальнонаціональним мовникам мовлення у відкритому некодованому вигляді в ефірній цифровій телемережі. Генеральна прокуратура повинна перевірити законність надання Нацрадою ліцензій на цифрове мовлення компанії «Зеонбуд». Антимонопольний комітет у разі виявлення випадків порушення «Зеонбудом» законодавства про захист економічної конкуренції має розглянути питання щодо усунення винною особою наслідків порушення цього законодавства. А НКРЗІ має провести перевірку зони покриття мультиплексів МХ-1, МХ-2, МЗ-3, МХ-5, поінформувати, чи відповідає покриття заявленим 95% населення, а також оприлюднити всі дозвільні документи на експлуатацію радіоелектронних засобів ТОВ «Зеонбуд».

 

Голова профільного парламентського комітету Микола Томенко наголосив на необхідності термінової перевірки законності надання Національною радою з питань телебачення і радіомовлення ліцензій на цифрове мовлення приватній кіпрській компанії «Зеонбуд». Голова парламентського комітату нагадав, що неодноразово звертав увагу на непрозору схему підготовки переходу України з аналогового на цифрове мовлення, і заявив, що власниками «Зеонбуду» є бізнесмени Олександр Янукович, Дмитро Фірташ та Рінат Ахметов.

 

За даними державного реєстру, власником ТОВ «Зеонбуд» є офшорна компанія «Планбрідж Лімітед» (Planbridge Limited) з Кіпру. Компанія «Зеонбуд» заперечила, що її власниками є Олександр Янукович, Дмитро Фірташ і Рінат Ахметов. Холдинг Олександра Януковича «МАКО» також заперечив, що він є власником «Зеонбуду». При цьому своїх кінцевих власників «Зеонбуд» так і не називає.

 

Наприкінці березня в низці газет та інтернет-видань вийшли матеріали на захист компанії «Зеонбуд» - монопольного оператора цифрового телебачення в Україні. У них поширюється теза про те, що якщо «Зеонбуд» позбавлять ліцензії, то українці залишаться без цифрового телебачення, а держава понесе значні збитки.

 

Незалежна асоціація телерадіомовників закликала парламент ухвалити постанову. На думку НАМ, усі заперечення представників «Зеонбуду», які містяться в публікаціях на підтримку компанії, є штучними і не відповідають дійсності.

 

Експерт у галузі цифрового телебачення, генеральний директор телеканалів М1 та М2 Валентин Коваль у своїй статті для «Детектор медіа» теж звернув увагу на «неточності» в матеріалах на захист «Зеонбуду» і пояснив, чому вони не відповідають дійсності.

 

На початку квітня в ЗМІ пройшла друга хвиля матеріалів на захист «Зеонбуду», у тому числі рекламних, у яких Валентин Коваль також помітив інформацію, що не відповідає дійсності.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
5878
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду