ПРОЕКТИ
12:30
Четвер, 1 Червня 2017

Теличенко заявила, що її відсторонення від справи Гонгадзе є незаконним

Багаторічний адвокат Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко повідомила «Детектору медіа», що рішення Вищого спеціалізованого суду України щодо її відсторонення від справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе є незаконним
Теличенко заявила, що її відсторонення від справи Гонгадзе є незаконним
Теличенко заявила, що її відсторонення від справи Гонгадзе є незаконним

«Що сталося у Вищому спеціалізованому суді для мене загадка. Дуже дивне рішення колегії. Воно є абсолютно незаконним і не має механізму оскарження. Відповідно, воно може бути підставою для звернення до Європейського суду та Вищої Ради правосуддя. І Мирослава хоче звертатися до Європейського суду», – розказала адвокат.

Пані Телченко зазначила, що «процес навмисне затягують» і нині важко робити прогнози: «Не виключено, що Вища Рада правосуддя встигне зробити і своє рішення з приводу таких дій Вищого спеціалізованого суду».

Адвокат повідомила, що суд відсторонив її на підставі того, що вона, начебто, є свідком у справі Гонгадзе.

«Я не була свідком, так як посилається Подольський. Мене, як і багатьох інших друзів Георгія, у вересні 2000 року слідчий допитав. І те, що він від мене довідався, що я особисто була знайома і що я підозрюю, що це було умисне вбивство, – розказала адвокат. – Знаєте, є така ситуація, коли адвокат працює у справі, а його треба позбутися. Це стара практика. Що робить слідчий? Слідчий допитує адвоката у якості свідка. Те, що мене допитували, не означає, що я бачила щось, що стосується злочину. Тобто, що я є свідком. Наявність в матеріалах справи самого протоколу допиту особи в якості свідка не робить автоматично цю особу свідком у справі».

За словами пані Теличенко, Мирослава Гонгадзе, по суті, позбавлена права представляти свої інтереси в суді, але не шукатиме іншого адвоката.

«Вона не має наміру шукати собі іншого представника, оскільки у мене залишається довіреність Мирослави Гонгадзе, і я далі є її представником. Я лише відсторонена від цієї справи у Вищому спеціалізованому суді. Ще побачимо, чим ця справа закінчиться. Може, я й повернуся в неї», – розказала адвокат.

Вона додала, що відвідуватиме судові засідання поки що у якості слухача.

Як писав «Детектор медіа», 31 травня Вищий спеціалізований суд України відсторонив багаторічного адвоката Мирослави Гонгадзе Валентину Теличенко від права представляти інтереси журналістки в судовому процесі у справі касаційного провадження за обвинуваченням екс-начальника департаменту зовнішнього спостереження Міністерства внутрішніх справ Олексія Пукача у вбивстві Георгія Гонгадзе. 

Раніше, 25 травня, генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе є важливі докази, «які не всім сподобаються». Тоді багаторічний адвокат Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко повідомила «Детектору медіа», що не знає про які «важливі» докази у справі Гонгадзе говорив генпрокурор, бо «ця інформація закрита і не підлягає розголошенню».

Читайте також

Нагадаємо, журналіст, засновник інтернет-видання «Українська правда» Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі в Київській області було виявлено обезголовлене тіло, яке, за висновками експертів, могло належати журналістові. У 2009 році в Київській області було знайдено рештки черепа, які, за даними експертизи, належать журналістові.

За вбивство Георгія Гонгадзе засуджено до довічного ув’язнення колишнього керівника департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача, вирок якому набув чинності в січні 2016 року, та засуджено до різних строків позбавлення волі колишніх співробітників міліції Миколу Протасова (13 років позбавлення волі, помер у тюрмі), Валерія Костенка та Олександра Поповича (12 років позбавлення волі), чиї вироки набули чинності в березні 2008 року.

Замовників убивства Георгія Гонгадзе досі не знайдено та не притягнуто до відповідальності, хоча це обіцяли зробити всі президента та всі глави МВС і ГПУ.

22 березня у Києві на території церкви Миколи Чудотворця Набережного 22 березня 2016 року через понад 15 років після смерті поховали журналіста Георгія Гонгадзе.

У березні нині вже колишній заступник Генерального прокурора України Юрій Столярчук заявив, що активні слідчі дії у справі Георгія Гонгадзе розпочалися після 10-літньої перерви з призначенням очільником ГПУ Віктора Шокіна. Як відомо, обидва прокурори зараз у відставці.

12 жовтня 2016 року у Вищому спеціалізованому суді екс-начальник департаменту зовнішнього спостереження Міністерства внутрішніх справ Олексій Пукач, засуджений за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе, попросив суд вирішити питання про його переведення до спеціалізованої виправної колонії для колишніх правоохоронців.

6 січня 2017 року Апеляційний суд Києва визнав законним довічний вирок Пукачу за вбивство журналіста Гонгадзе, який виніс 9 січня 2013 року Печерський райсуд Києва.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
526
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop