Мін’юст Росії припускає можливість обміну Надії Савченко на російських військових, затриманих в Україні

Мін’юст Росії припускає можливість обміну Надії Савченко на російських військових, затриманих в Україні

2 Вересня 2015
3846
2 Вересня 2015
18:36

Мін’юст Росії припускає можливість обміну Надії Савченко на російських військових, затриманих в Україні

3846
Мін’юст Росії припускає можливість обміну Надії Савченко на російських військових, затриманих в Україні
Мін’юст Росії припускає можливість обміну Надії Савченко на російських військових, затриманих в Україні

У Міністерстві юстиції Росії заявили, можливість обміну утримуваної за ґратами української льотчиці Надії Савченко на російських військових, затриманих на Донбасі, з'явиться на підставі дипломатичних домовленостей. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

 

«Юридична можливість буває з різних підстав, на підставі існуючих двосторонніх, конвенційних, по дипломатичних каналах. Як правило, такі питання вирішуються дипломатичними каналами», - сказав глава російського відомства Олександр Коновалов.

 

Наприкінці серпня глава СБУ Василь Грицак заявив, що не виключає можливості обміну заарештованих військових Головного розвідувального управління Генерального штабу Збройних сил Росії Євгена Єрофеєва і Олександра Александрова на українських полонених після того, як суд винесе їм вирок. Прізвища Надії Савченко він не згадував.

 

Микола Полозов, один із адвокатів Надії Савченко, також заявив, що припускає можливість її обміну на затриманих в Україні двох російських військових, але тільки після винесення їм вироків.

 

Російські військові Євген Єрофеєв й Олександр Александров були затримані у травні цього року в Луганській області. Вони називають себе чинними бійцями Головного розвідувального управління (ГРУ) Генерального штабу Збройних сил Росії. Міністерство оборони Росії підтверджує, що Єрофеєв і Александров служили в армії за контрактом, але  до моменту затримання звільнилися зі служби.

 

Як повідомляла «Детектор медіа», 21 серпня Ростовський обласний суд  відмовився перенести  розгляд справи Надії Савченко з ростовського Донецька до Москви. На перенесенні наполягава захист Надії Савченко, оскільки в прикордонному з окупованою частиною України, російському Донецьку (проведення суду небезпечне для родичів підсудної і може призвести до обмежень на участь у процесі іноземних спостерігачів.

 

Суд висловив категоричну відмову надати консулу України дозвіл на відвідання  Надії Савченко до закінчення розгляду її справи по суті та винесення відповідного заключного рішення. Міністерство закордонних справ України висловило  щодо цього рішучий протест.

 

Суд у Донецьку Ростовської області розпочався 30 липня. Надію Савченко звинувачують у загибелі журналістів каналу «Россия 1». Кілька діб після етапування з Москви місцезнаходження української громадянки не було відоме. За словами її адвоката Марка Фейгіна, цей час вона перебувала у СІЗО Воронежа, потім її перевезли до СІЗО Новочеркаська Ростовської області. 

 

Російське слідство стверджує, що «Надія Савченко, будучи офіцером Збройних Сил України, перебуваючи у розташуванні воєнізованого батальйону "Айдар", 17 червня 2014 в районі п. Металіст Слов'яносербського району Луганської області, вела приховане спостереження і коригування артилерійського обстрілу по ділянці блокпоста ополченців Луганської Народної Республіки з перебували на ньому мирними громадянами, у тому числі трьома громадянами Російської Федерації - кореспондентами ВДТРК. В результаті обстрілу двоє росіян були вбиті».

 

Захист Надії Савченко неодноразово спростовував такі дані, наводячи докази, що обстріл, під час якого загинули співробітники телеканалу «Россия 1», стався після того, як Надія Савченко потрапила у полон до терористів «ЛНР». Її адвокати заявляють про два фактичних підтвердження алібі українки - білінг  її мобільних телефонів і відеозйомку бойовика «ЛНР». 

 

31 серпня міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що з європейськими та американськими колегами готується санкційний список «Сенцова-Савченко».

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3846
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду