ПРОЕКТИ
16:24
Вівторок, 12 Вересня 2017

Турчинов судитиметься із журналістами, які пов’язали його родину з напівлегальним фінансовим бізнесом

Секретар Ради Національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов подав до суду на медіахолдинг ТРК «Люкс» («24 Канал», «Радіо Люкс» і «Радіо Максимум»), журналістів-розслідувачів Дениса Бігуса і Надію Бурдєй, а також Інтернет-видання «Українська правда» і вимагає спростування недостовірної інформації
Турчинов судитиметься із журналістами, які пов’язали його родину з напівлегальним фінансовим бізнесом
Турчинов судитиметься із журналістами, які пов’язали його родину з напівлегальним фінансовим бізнесом

Про це повідомляє «Главком» із посиланням на відповідне провадження, відкрите Печерським райсудом Києва 4 вересня.

Пан Турчинов оскаржує свою причетність до діяльності фінансових компаній ТОВ «Абсолют Фінанс», ТОВ «Магнат», ТОВ «Октава Фінанс» та їх власників, а також впливу на податкові органи з метою ухилення вищезазначених компаній від сплати податків.

Йдеться про журналістське розслідування програми «Наші гроші з Денисом Бігусом», яке вийшло в ефірі 24 каналу на початку травня 2017 року. Також воно було продубльовано на сайті «Української правди».

Журналісти програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» з’ясували, що пункти обміну валют фінансових компаній «Абсолют фінанс» та «Магнат», записані на співмешканку нардепа Лук’янчука Ілону Бродовську, всупереч вимогам законодавства здійснюють обмін валют без касових апаратів, а відповідно – без надання автоматичної податкової звітності до ДФС.

Сам офіс компанії сім’я Бродовської отримала від тещі голови РНБО Олександра Турчинова Тамари Белиби. Окрім цього, в офісі прописана ще одна валютообмінна компанія – «Октава Фінанс» – з ідентичним до компаній Бродовських веб-сайтом та тим самим головним бухгалтером. Директор «Октави Фінанс» очолює ще одну компанію з обмінного бізнесу, що прописана за адресою найдавнішого родинного офісу  Турчинових-Белиб на вулиці Турівській у Києві.

Як раніше повідомляло видання «Наші гроші», дружина Лук’янчука Мирослава є бізнес-партнеркою матері Турчинова Валентини, його дружини Ганни Турчинової та тещі секретаря РНБОУ Тамари Белиби по ТОВ «Інститут економіки і права».

Лише за офіційними даними Національного банку, компанії «Магнат», «Октава»  та «Абсолют»  володіють понад 1200 обмінними пунктами з трьох з половиною тисяч легальних обмінників України.

Секретар РНБО домагається спростування конкретних згадок його прізвища, зокрема, тверджень, що пункти обміну валют («Абсолют Фінанс», «Магнат», «Октава Фінанс»), записані на людей, наближених до нардепа «Народного фронту» Руслана Лук’янчука та голови РНБО Олександра Турчинова. Позивача також обурює теза про «третину цих валютних пунктів, які не здають податкову звітність.

17 липня Печерський райсуд Києва залишив позовну заяву Олександра Турчинова без руху, оскільки той не повністю сплатив судовий збір, стверджує «Главком».

Денис Бігус своєю чергою сказав «Детектору Медіа», що, перж ніж коментувати ситуацію, яка склалася, потрібно дочекатися рішення суду. 

Нагадаємо, на Суспільному мовнику планують створити власний департамент журналістських розслідувань. Про це в інтерв'ю сайту «Суспільне мовлення» сказав голова правління ПАТ «НСТУ» Зураб Аласанія.

Фото: Bigmir.net

Читайте також

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
479
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
Опитування
/
Результати


Чи користуєтеся ви зараз
на будь-якому сайті
push-сповіщеннями?

Так, користуюсь!
Ні, не користуюсь!
Не знаю що таке push-сповіщення
Інше або коментар:


Чи користуєтеся ви зараз
на будь-якому сайті
push-сповіщеннями?

Так, користуюсь!
15.3% (11)
 
Ні, не користуюсь!
55.6% (40)
 
Не знаю що таке push-сповіщення
26.4% (19)
 
Інше або коментар:
2.8% (2)
 
Загалом відповідей: 72
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop