ПРОЕКТИ
12:11
Четвер, 7 Вересня 2017

Депутати Івано-Франківської облради пропонують пускати на сесії зі ЗМІ лише тележурналістів та операторів

Депутати Івано-Франківської облради вирішили впорядкувати проведення сесій, дозволивши знаходитися безпосередньо у сесійній залі лише тележурналістам та операторам. Інші ЗМІ відправили у спеціальну ложу. Такі зміни пропонується внести до регламенту облради.
Депутати Івано-Франківської облради пропонують пускати на сесії зі ЗМІ лише тележурналістів та операторів
Депутати Івано-Франківської облради пропонують пускати на сесії зі ЗМІ лише тележурналістів та операторів

Про це йшлося 6 вересня на засіданні постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань депутатської діяльності, етики та регламенту, повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ) з посиланням на «Коло».

 «Рекомендується систематизувати та вдосконалити, хто може ходити на сесії і за якими документами… Попередні сесії показали, що часто приходять люди і зривають сесії», – сказав голова комісії Михайло Торб’як.

У попередньо затвердженому регламенті був визначений перелік осіб, які можуть брати участь у сесіях облради. Серед них – народні депутати України, керівництво обласної державної адміністрації та депутати інших рад. При необхідності запрошуються представники державних органів, політичних партій, об’єднань громадян, трудових колективів, засобів масової інформації та помічники-консультанти депутатів обласної ради. Зазначено, що цей пункт депутати вирішили доповнити.

«З числа представників засобів масової інформації право перебування безпосередньо у залі засідань надається виключно журналістам і технічним працівникам телерадіоорганізацій (не більше двох осіб від однієї телерадіоорганізації) при пред’явленні перепустки, яка видається у виконавчому апараті обласної ради або під час реєстрації перед початком пленарного засідання за наявності паспорта громадянина України/журналістського посвідчення та копії ліцензії на мовлення.

Усі інші представники засобів масової інформації та інститутів громадянського суспільства розміщуються у спеціально відведеній для них ложі залу засідань», – йдеться у запропонованих змінах.

Заступник голови обласної ради Сергій Басараб зазначив, що до 15 вересня ложа залу засідань має бути вже завершена після ремонту та технічно обладнана, щоб будь-який представник ЗМІ міг там працювати.

Окрім цього, у запропонованих змінах визначені і випадки, коли особа може бути обмежена у праві перебування в сесійній залі.

«Право особи бути присутньою на пленарному засіданні ради може бути обмежено у випадку вчинення нею будь-яких дій, що перешкоджають роботі ради, її органів та депутатів, а також з метою недопущення протиправних дій (вчинення бійки, хуліганських дій, появи у нетверезому стані, викриків тощо). У таких випадках присутня особа може бути виведена із залу засідань працівниками органів правопорядку», – йдеться у проекті рішення.

«У засіданні і веденні пленарних засідань сесій має бути порядок, якась відповідальність, всі мають виконувати те, що виконують. Нас транслюють по телебаченню, нас дивляться люди. Тому це все має бути певним чином систематизовано, організовано», – додав пан Торб’як.

Комісія рекомендувала облраді розглянути внесення змін до рішення обласної ради від 26.05.2016. № 175-5/2016 «Про Регламент Івано-Франківської обласної ради сьомого демократичного скликання».

Медіа-юрист ІМІ Роман Головенко так прокоментував ці пропозиції: «Законодавство про доступ до інформації передбачає право будь-кого бути присутнім на сесії ради, але воно не деталізує, на яких саме місцях у залі засідань це право має реалізовуватися. Таке право надане з метою ознайомлення громади з ходом засідань ради, а не для надання можливості фізичного доступу безпосередньо до депутатів. Тому якогось обмеження відкритості тут не вбачається», – прокоментував юрист.

Медіа-юрист ІМІ Максим Ратушний вважає, що таке ділення порушує принципи рівності та справедливості: «Хоч фактично розміщення у спеціальній ложі і не позбавляє права осіб бути присутніми на засіданні, проте такого роду “сегрегація” порушує принципи рівності та справедливості, визначені законодавством. Також варто відзначити, що не може знайти свого обгрунтування у законодавстві й вимога щодо виключного права перебування у залі саме для представників телерадіоорганізацій не більше двох осіб від однієї. Як наслідок, необгрунтованою є також вимога щодо пред’явлення копії ліцензії на мовлення, що є додатковим обтяженням, що не визначено чинним законодавством».

 

Читайте також

Нагадаємо, начальник відділу по роботі із засобами масової інформації Кропивницької міської ради Сергій Якунін у закритій журналістській групі в мережі Facebook повідомив, що міськрада хоче повернутися до практики акредитування журналістів.

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
367
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop