ПРОЕКТИ
16:50
Неділя, 11 Червня 2017

НСЖУ звернулася до міжнародних місій із проханням з'ясувати обставини зникнення в Донецьку Стаса Асєєва (Васіна)

Національна спілка журналістів України (НСЖУ) занепокоєна зникненням в окупованому Донецьку 27-річного Станіслава Асєєва, який під псевдонімом Станіслав Васін відомий як автор публікацій у низці українських ЗМІ. Спілка просить представників міжнародних місій, які працюють у Донецьку, допомогти з'ясувати місцезнаходження блогера та якої допомоги він потребує.
НСЖУ звернулася до міжнародних місій із проханням з'ясувати обставини зникнення в Донецьку Стаса Асєєва (Васіна)
НСЖУ звернулася до міжнародних місій із проханням з'ясувати обставини зникнення в Донецьку Стаса Асєєва (Васіна)

Про це повідомляє прес-служба НСЖУ.

«Оскільки спілка не має офіційних представників на тимчасово непідконтрольній українській владі території, ми звернулися до Бюро представника ОБСЄ зі свободи медіа у Відні із проханням, аби представники Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ дізналися про ситуацію на місці, в Донецьку. 

Крім того ми направили листа до Міжнародного комітету Червоного Хреста із проханням зустрітися з матір'ю зниклого колеги та з'ясувати, якої допомоги він потребує. В питаннях захисту наших колег, які опинилися в заручниках, ми виходимо з головного принципу: "не зашкодь". Міжнародні місії  можуть звернутися напряму до тих, хто нині контролюють ситуацію в Донецьку, щоб отримати достовірну інформацію з цього приводу. Додаткова інформація допоможе визначити наступні кроки», - заявив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

НСЖУ сподівається дізнатися про те, де зараз перебуває Станіслав Асєєв, в разі арешту - в чому звинувачують журналіста, чи має він доступ до адвоката, чи потребує медичної допомоги, чи дозволили йому бачитися з матір'ю. Про це повідомила секретар НСЖУ Ліна Кущ, до обов'язків якої входить допомога журналістам Донбасу і Криму.

Представниця офісу Делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні (МКЧХ) Джессіка Бaррі (Jessica Barry) підтвердила отримання такого запиту НСЖУ та пообіцяла негайно зв'язатися з колегами в Донецьку для отримання інформації. «Розумію, ви дуже стурбовані», - зазначила представниця МКЧХ у своїй відповіді. 

Раніше колишній народний депутат Єгор Фірсов, який першим повідомив про зникнення на окупованій частині Донеччини Станіслава Асєєва (псевдонім Станіслав Васін), попросив допомоги у надані інформації про затримання журналіста бойовиками «ДНР» іноземним журналістам та міжнародним організаціям.

Читайте також

Нагадаємо, колишній депутат Єгор Фірсов на своїй сторінці у Facebook повідомив про зникнення у Донецьку журналіста, письменника Станіслава Васіна. Він також припустив, що його могли взяти в полон.

Станіслав Васін не виходив на зв’язок з колегами з проекту «Радіо Свобода» «Донбас.Реалії» з 2 червня. У редакції припустили, що журналіста могли взяти в полон бойовики «ДНР», а його сторінку у Facebook – зламали.

Згодом колишній народний депутат Єгор Фірсов повідомив, що Станіслав Васін останній раз він виходив на зв'язок із своєю матір’ю в обід 2-го червня, коли під'їжджав до Донецька. Він повини був приїхати до неї 3-го, але так і не приїхав. За словами екс-депутата, звернення до місцевої міліції та безпосередньо в МГБ нічого не дали.

Як повідомив Єгор Фірсов, 8 червня поліція відкрила провадження за фактом зникнення журналіста.

9 червня редакторка «Радіо "Донбас.Реалії"» (проект «Радіо Свобода») Тетяна Якубович заявила, що поки не вдалося отримати інформацію про можливе місце перебування українського журналіста Станіслава Васіна, який зник 2 червня в контрольованому бойовиками «ДНР» Донецьку.

Перший заступник головного редактора видання «Дзеркало тижня» (DT.UA) Сергій Рахманін повідомив, що Станіслав Васін – це псевдонім журналіста, публіциста, письменника Стаса Асєєва, якого, як повідомляє екс-депутат Єгор Фірсов, захопили у полон бойовики «ДНР». Журналіст підкреслює, що «ми обов'язково мусимо витягнути» Станіслава Асєєва з полону.

Редакторка «Радіо "Донбас.Реалії"» (проект «Радіо Свобода») Тетяна Якубович підтвердила повідомлення першого заступника головного редактора видання «Дзеркало тижня» (DT.UA) Сергія Рахманіна, що Станіслав Васін – це псевдонім журналіста, публіциста, письменника Стаса Асєєва, якого, як повідомляє екс-депутат Єгор Фірсов, захопили у полон бойовики «ДНР». Вона також заявила, що Станіслав Асєєв працював на окупованій території виключно як журналіст.

В Службі безпеки України повідомили, що поінформовані про зникнення 2 червня українського журналіста, публіциста Станіслава Асєєва, який жив в Донецьку з моменту окупації та писав для українських ЗМІ, і ведуть його пошуки.

 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
753
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop