ПРОЕКТИ
11:21
Неділя, 2 Квітня 2017

Американський ПЕН-центр закликав зняти звинувачення з кримського журналіста Миколи Семени

Американський ПЕН-центр у своїй заяві, яку зробив 31 березня, закликав зняти всі звинувачення з кримського журналіста, автора «Радіо Свобода» Миколи Семени, щодо якого в анексованому Росією Криму відкрито кримінальну справу.
Американський ПЕН-центр закликав зняти звинувачення з кримського журналіста Миколи Семени
Американський ПЕН-центр закликав зняти звинувачення з кримського журналіста Миколи Семени

Про це повідомляє видання «Крим.Реалії».

Як ідеться в тексті звернення ПЕН-центру, уряд Росії готує нові акти політичної помсти проти тих, хто насмілюється критикувати дії Росії на півострові.

«Незалежна журналістика є невід'ємною частиною демократичного суспільства, і це переслідування є неприйнятним», – сказала координатор програм ПЕН-центру Америки щодо свободи слова в Євразії Поліна Ковальова.

ПЕН-клуб (PEN International) – міжнародна неурядова організація, яка об'єднує професійних письменників, поетів та журналістів, які працюють у різних літературних жанрах. Допомога репресованим письменникам у всьому світі, протидія мові ненависті й усім формам дискримінації – значущі сторони діяльності ПЕН-клубу.

Як відомо, розгляд справи журналіста Миколи Семени в підконтрольному Кремлю Залізничному суді Сімферополя призначено на 3 квітня.

Читайте також

Як писав «Детектор медіа», у квітні 2016 року російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ». Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом Миколу Семену відпустили під підписку про невиїзд.

Міжнародна та Європейська федерації журналістів повідомили про солідарність із кримським журналістом та про підтримку своїх членів в Україні – Національної спілки журналістів та Незалежної медіа-профспілки. Зокрема, у спільній заяві МФЖ і ЄФЖ наприкінці квітня йшлося про заклик до російської влади «відмовитися від необгрунтованих звинувачень проти Семени». Своє занепокоєння справою проти Миколи Семени висловлювала Представник ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович, а також Міністерство закордонних справ України, яке вимагає припинити переслідування пана Семени.

20 січня в окупованому Росією Криму журналісту Миколі Семені вручили обвинувальний висновок у справі про «сепаратизм». Згідно нього, кримський журналіст «підготував статтю під назвою «Блокада – необхідний перший крок до звільнення Криму», в якій були виявлені заклики до порушення територіальної цілісності Росії».

Адвокат журналіста Еміль Курбедінов заявив, що здійснена ФСБ експертиза абсолютно необ'єктивна і не відповідає дійсності.

26 січня в Бахчисараї (Крим) співробітники ФСБ затримали адвоката кримського журналіста Миколи Семени Еміля Курбедінова. Пізніше в його будинку та офісі пройшли обшуки. Залізничний районний суд Сімферополя в окупованому Росією Криму обрав запобіжний захід Емілю Курбедінову. Адвокат був заарештований на 10 діб. Згодом його відпустили. Курбедінов продовжує захищати журналіста.

20 березня у підконтрольному Кремлю Залізничному райсуді Сімферополя перенесли розгляд справи кримського журналіста, автора «Радiо Свобода» Миколи Семени у зв'язку з клопотанням захисту про забезпечення доступності та гласності судового процесу.

На фото – Микола Семена

Фото: Аліна Смутко, «Радіо Свобода»

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
597
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop