detector.media
31.08.2022 14:15
Рада бізнес-омбудсмана: Рішень про припинення трансляції «Еспресо», Прямого і 5 каналу не існує
Рада бізнес-омбудсмана: Рішень про припинення трансляції «Еспресо», Прямого і 5 каналу не існує
Тетяна Коротка: Нацрада, по суті, підтвердила існування «правового вакууму» — немає конкретних правил, за якими канали можуть долучитись до виробництва спільного телемарафону.

Заступниця бізнес-омбудсмана Тетяна Коротка в інтерв’ю «Детектору медіа» повідомила, що Рада бізнес-омбудсмана декілька місяців працює над зверненнями «Еспресо», Прямого і 5 каналу щодо припинення їхнього мовлення в багатоканальній цифровій телемережі Т2.

«Для врегулювання цього питання Рада поспілкувалася з різними державними органами і з’ясувала, що рішень про припинення трансляції мовлення цих телеканалів у мережі Т2 не існує. При цьому Національна рада з питань телебачення і радіомовлення, згадуючи про рішення РНБО "Щодо реалізації єдиної інформаційної політики в умовах воєнного стану" від 18 березня 2022 року, по суті, підтвердила існування "правового вакууму" — немає конкретних правил, за якими канали можуть долучитись до виробництва спільного телемарафону. З точки зору Нацради, ці обставини мають бути усунені "відповідними і повноважними суб’єктами, які мають або внести зміни до законів України, або чітко визначити і належно передати необхідні повноваження регулятору згідно з чинним законодавством"», – каже Коротка.

Тому бізнес-омбудсман звернувся з листом до голови Верховної Ради, аби посприяти заповненню прогалин і законодавчо оформити засади роботи спільного марафону, в тому числі розробити єдині критерії для телекомпаній, які зобов’язані транслювати марафон на виконання рішення РНБО, та порядок входження до складу учасників телемарафону.

«Не втрачаємо надії, що позасудове рішення цієї ситуації все ще можливе», – каже Коротка.

4 квітня Концерн РРТ вимкнув «Еспресо», Прямий та 5 канал із цифрового етеру. Телеканали надіслали листи з цього приводу до президента, РНБО, СБУ, Міністерства оборони і Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.

9 травня Держспецзв'язку повідомила «ДМ», що причина вимкнення каналів — виконання рішення РНБО про трансляцію спільного марафону.

Керівник управління інформаційного забезпечення Апарату РНБО Володимир Звєрєв заявив, що у рішенні Радбезу немає жодної інформації про вимкнення каналів.

Міністерство культури та інформаційної політики України у відповідь на запит «ДМ» повідомило, що вимкнення каналів з цифрового етеру не належить до його повноважень.

На думку радника голови Офісу президента Михайла Подоляка, канали з так званого пулу Петра Порошенка (5 канал, Прямий та «Еспресо»вимкнули з цифрового ефіру, тому що вони несуть шкоду через «нарцисизм» експрезидента.

5 канал і Прямий подали до суду на КРРТ і Держспецзв’язку через відключення каналів від цифрового ефіру. 

У липні петиція на сайті Кабінету міністрів України про повернення в цифровий етер «Еспресо», 5 каналу та Прямого набрала необхідні 25 тисяч голосів.

Відповідь за підписом прем’єр-міністра Дениса Шмигаля було опубліковано 15 серпня. Уряд переадресував порушені у петиції питання Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації, а також Міністерству культури та інформаційної політики

Фото: з архіву Тетяни Короткої

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY