detector.media
15.09.2016 09:24
В Алмати експерти ОБСЄ закликали російську владу випустити кримського журналіста Семену в Україну
В Алмати експерти ОБСЄ закликали російську владу випустити кримського журналіста Семену в Україну
Учасники третьої робочої зустрічі експертів ОБСЄ з питань громадянських свобод в Алмати закликали російську владу негайно забезпечити кримському журналісту Миколі Семені можливість проходження медичного лікування в профільному медичному закладі

Про це повідомляє Центр інформації з прав людини.

У заяві висловлюється стурбованість погіршенням здоров'я Миколи Семени. Зазначається, що, згідно з інформацією Київського інституту нейрохірургії, журналісту необхідна операція, інакше існує ризик, що він отримає інвалідність. Втім, кримінальна справа, порушену проти нього з боку ФСБ, не дозволяє йому виїхати на материкову частину України для лікування.

Заяву прийнято за ініціативою Центру інформації про права людини.

Також Центр надав рекомендації для ОБСЄ підтримати ідею уповноваженого з питань свободи ЗМІ ОБСЄ Дуні Міятович про створення міжнародної моніторингової місії з прав журналістів у Криму.

Нагадаємо, у квітні російська ФСБ в окупованому Криму провела обшук і порушила кримінальну справу проти позаштатного журналіста «Радіо Свобода» Миколи Семени за статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ».

Після цього журналіста кілька годин допитували у ФСБ. Згодом Миколу Семену відпустили під підписку про невиїзд.

28 квітня Миколу Семену перевели у статус обвинуваченого. Його адвокат Олександр Попков заявив, що журналіста можуть узагалі позбавити свободи пересування.

Через переслідування Микола Семена не може залишити окупований півострів. З 7 липня йому обмежили доступ до особистого банківського рахунку. Зокрема, його банківська карта Російського національного комерційного банку (РНКБ) виявилась заблокованою.

Міжнародна та Європейська федерації журналістів повідомили про солідарність із кримським журналістом та про підтримку своїх членів в Україні – Національної спілки журналістів та Незалежної медіа-профспілки. Зокрема, у спільній заяві МФЖ і ЄФЖ наприкінці квітня йшлося про заклик до російської влади «відмовитися від необгрунтованих звинувачень проти Семени». Своє занепокоєння справою проти Миколи Семени висловлювала і Представник ОБСЄ з питань свободи медіа Дуня Міятович.

Міністерство закордонних справ України висловлює глибоке занепокоєння у зв’язку з непоодинокими фактами зникнення громадян України, а також триваючими кримінальними переслідуваннями за політичними ознаками українських громадян на тимчасово окупованій території АР Крим, і вимагає припинити переслідування кримського журналіста Миколи Семени.

22 серпня Кримська делегація виступила на VI Всесвітньому форумі українців зі зверненням про долю кримського журналіста Миколи Семени, який перебуває в окупованому Криму і якого ФСБ звинувачує у начебто сепаратизмі

Київський районний суд Сімферополя, підконтрольний Росії, 29 серпня,відхиливскаргу адвоката Миколи Семени на дії слідчого ФСБ.

Захист переслідуваного ФСБ в окупованому Росією Криму українського журналіста Миколи Семениповідомляє, що в жовтні-листопаді справу журналіста передадуть до російського суду.

На початку вересня адвокат журналіста Олександр Попков заявив, що шанси на винесення справедливого і виправдувального вироку російським судом – дорівнюють нулю.

Міжнародна і Європейська федерації журналістів відправили російській владі листи, в яких закликають Росію відпустити журналіста Миколу Семену з анексованого Криму до Києва для лікування.

detector.media
DMCA.com Protection Status
Design 2021 ver 1.00
By ZGRYAY